SAÜ'den Ermeni karşıtı kampanya

SAÜ'den Ermeni karşıtı kampanya

SAÜ'den Ermeni karşıtı kampanya

Ermeniler'den özür dilenmesine yönelik başlatılan kampanyaya SAÜ öğretim üyelerince 'Özür dilemeyi reddediyorum' isimli karşıt bir kampanya başlatıldı.

Karşı kampanya
Sakarya Üniversitesi'ndeki (SAÜ) akademisyenler tarafından başlatılan karşıt kampanyada www.reddediyoruz.com isimli web sitesi oluşturuldu. 'Özür dilemeyi reddediyorum' kampanyası imzaya açıldı. Sitede şu açıklama yer alıyor: 'Birkaç akademisyen ve gazetecinin ön ayak olmasıyla, 1915 olayları için 'Ermenilerden özür dilenmesi' yolunda bir kampanya başlatıldığını ve buna eş zamanlı olarak Ermenistan'da bulunan 300 Ermeni aydınının Sayın Cumhurbaşkanı'na gönderdikleri ağır ithamlar taşıyan 'Soykırımı Tanı' çağrısını endişeyle izlemekteyiz. Böyle bir kampanyanın haksız, yanlış ve ulusal çıkarlarımız açısından sakıncalı olacağına inanıyoruz.'

Tarihi bilmiyorlar
1915 yılında Osmanlı Devleti'nde meydana gelen bir dizi olay kapsamında, Türkiye'ye yöneltilen 'Ermeni Soykırımı' iddiaları ve Türkiye'nin bunu tanımasının istenmesinin hayalden öteye geçemeyeceği vurgulandı. Açıklamada, özür dilemesi talepleri, Türkiye'ye yönelik baskı ve sindirme siyasetinin sürdürülmesi çabaları olarak değerlendirilirken, 'Bu olaylardan dolayı özür dilemek demek, bütün Türk tarihini yok saymak, inkar etmek demektir. Bütün bu suçlamaları reddediyoruz.' ifadesi kullanıldı. Site aracılığıyla SAÜ öğretim üyeleri, bütün duyarlı vatandaşları 'Özür dilemeyi reddediyorum' açıklamasına imza atmaya çağırdı.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER