SAÜ'LÜ ÖĞRENCİLER LÖSEMİYE DİKKAT ÇEKTİ

Lösemili Çocuklar Haftası kapsamında duyarlılık oluşturmak için SAÜ Eğitim Fakültesi öğrencileri stant açarak bilgilendirme yaptı. İlik naklinin önemine değinen geleceğin öğretmenleri anlamlı mesajlar verdi

SAÜ'LÜ ÖĞRENCİLER LÖSEMİYE DİKKAT ÇEKTİ

2-8 Kasım tarihleri arasında yapılan Lösemili Çocuklar Haftası nedeniyle Sakarya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü öğrencileri ve Sosyal Girişimcilik Topluluğu üyeleri fakülte bahçesinde bilgilendirme standı açarak anlamlı bir etkinliğe imza attı. Öğrenciler program kapsamında dağıtılan maskeleri öğrenciler etkinlik boyunca çıkarmadı. Yapılan derslere maskelerle katılan öğrenciler fakültenin bulunduğu Hendek’te maskelerle dolaşarak “Lösemi”ye dikkat çekti.

EMPATİ
‘Kansere Gülümse’ ve ‘Maskeni Tak’ sloganlarını kullanan öğrenciler, “Lösemili kardeşlerimiz sağlıkları için maske takıyor. Bazen toplumda olumsuz gözle maskelere bakılabiliyor. Bu yanlış bir düşünce. Soğuk havada atkı takılması gibi hastalandığımızda da maske takılmalı. Sadece lösemi için değil çağın getirdiği birçok olumsuzluk için maskeler gerekli. Yine bu etkinlikle lösemili kardeşlerimizle empati yapmak istedik. Amacımız bir farkındalık oluşturmak. Lösemi hastalığına dikkat çekmek. İlik naklinin önemine dikkat çekmek. Herkesi bu konuda duyarlı olmaya ve ilik nakli yapmaya çağırıyoruz. Bu etkinliği SAÜ Ana Yerleşkesi olan Esentepe’de de gerçekleştireceğiz” dediler.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE