Savcı'dan karara itiraz

Amatör kümede kağıt üzerinde ’hayali maç’ düzenlenip bu maçlara hakem ve gözlemci atanarak Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) dolandırıldığı iddialarıyla ilgili yürütülen soruşturmada savcı, serbest bırakılan şüpheliler için üst mahkemeye itirazda bulun

Savcı'dan karara itiraz

Soruşturmayı yürüten cumhuriyet savcısı, Sakarya İl Hakem Kurulu Başkanı M.A. ile eski il hakem kurulu görevlileri E.K., A.G., E.Y. ile T.P.’nin serbest bırakılmalarına ilişkin nöbetçi asliye ceza mahkemezine itirazda bulundu. Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri 1 Ekim’de 5 şüpheliyi gözaltına almıştı.

Resmi belgede sahtecilik’, ’nitelikli dolandırıcılık’ ve ’rüşvet’ suçlamalarıyla gözaltına alınan şüpheliler, nöbetçi mahkemece serbest bırakılmıştı. 2010-2011 sezonunu kapsadığı öne sürülen soruşturmada 94 hakemin ve çok sayıda gözlemcinin şüpheli sıfatıyla ifadeleri alındı. İl Hakem Kurulu üyelerinin, hayali maç düzenleyip, haksız kazanç sağladıkları öne sürülüyor. Amatör küme maçlarında 1 hakemin aynı gün aynı saatte 2 maçta görevlendirildiği, bir hakemin 1 günde onlarca maçta görev aldığı, sezonda bir kez karşılaşması gereken 2 takımın 6 - 7 kez karşı karşıya getirilmiş gibi gösterildiği, kağıt üstündeki maçlara hakem ve gözlemci atanarak TFF’nin dolandırıldığı öne sürülüyor. Soruşturma kapsamında TFF eski MHK Başkanı Oğuz Sarvan ile MHK Başkanvekili Yüksel Okçuoğlu’nun ’görevi ihmal’ suçlamasıyla şüpheli olarak ifadelerine başvurulmuştu. 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER