SAYBİR BASINLA BİR ARAYA GELDİ

Kısa bir süre önce kurulan Sakarya Yazarlar ve Şairler Dayanışma Derneği basınla bir araya geldi. Dernek başkanı Müftüoğlu, amaçlarının şiirin birleştirici özelliği kullanarak huzur ve barışı temin etmektir” dedi.

SAYBİR BASINLA BİR ARAYA GELDİ

Sakarya’da şair ve yazarları bir araya getirip, halk edebiyatına ve kültürüne hizmet etmek amacıyla kısa bir süre önce kurulan Sakarya Yazarlar ve Şairler Dayanışma Derneği (SAYBİR), dün basın ile bir araya geldi. Şair ve Yazar Halil Müftüoğlu başkanlığında, Osman İbrahimbaş, Halk Şairleri Dursun Yelken ve Erdal Ebem, Yazar Ebubekir Tuncer ve Yazar Osman Karataş tarafından kurulan dernek faaliyetleri hakkında bilgi verdi.
KISA SÜREDE
SAYBİR Başkanı Halil Müftüoğlu yaptığı konuşmada, davetlerine katılan basın mensuplarına teşekkür ederek, “Adını kısa sürede duyuran derneğimiz, ilimizde ve Türkiye genelinde büyük ilgi görerek, üye olmak içinde başvurular almaya başlamıştır. Bu kapsamda, kurucular kurulu olarak Kasım ayı içinde ilk genel kurulumuzu yapma kararı alarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.
ETKİNLİKLER
Derneğin diğer faaliyetleri hakkında bilgi veren Müftüoğlu, Türkiye genelinde 33 şair ve ozan eşliğinde ‘Vakti Şiir Akşamları Karasu’ isimi adı altında iki şiir dinletisi düzenlediklerini söyledi. Müftüoğlu, “Bu etkinliklerimizi yaklaşık bin 500 kişi yakından takip etti.  Ve en iddialı şiir programı olarak akıllarda yer aldı. Ayrıca SAYBİR olarak her ayın birinci ve üçüncü pazartesi günü akşamı ‘Vakti Şiir akşamları’ adı altında şiir ev edebiyat geceleri düzenliyoruz. Hedefimiz, edebiyatın birleştirici gücünü kullanarak, toplumda huzur ve barışın teminine öncülük etmektir” diyerek bilgi verdi.İ.Şener SAK

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER