SAYGISIZ, KAVGACI, SALDIRGAN BİR TOPLUM HALİNE GELDİK: NE HALE GELDİK BÖYLE

Karasu’da sahilde can kurtarmakla görevli cankurtaranlar bir baba ve oğlu ile 2 yakınlarını öldüresiye dövdüler. Akyazı’da bir otobüs muavini ise bir yolcunun yakınları tarafından hastanelik edildi.

SAYGISIZ, KAVGACI, SALDIRGAN BİR TOPLUM HALİNE GELDİK: NE HALE GELDİK BÖYLE

SAVUNMASIZKEN TEKMELEDİLER
Karasu’daki olay yaklaşık bir hafta önce yaşandı. İddiaya göre Karasu sahilinde görevli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’na bağlı olarak çalışan cankurtaranlar gündüz, denize girmemesi için uyardıkları baba oğulla tartıştı. Cankurtaranlar akşam bu baba oğlu kafeteryadan çıkartıp dövdüler. Saldırganlar, yere düşen baba oğul hareketsiz kalmasına rağmen tekmelediler.
KARASU’DA İNFİAL YARATTI
Hastaneye kaldırılan yaralıların ifadesi doğrultusunda gözaltına alınan cankurtaranlar ilk başta itiraz etseler de kamera görüntüleri önlerine konunca suçlarını itiraf ettiler ve çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandılar. Olay Karasu’da büyük infiale neden oldu. Görüntülerin önce sosyal medyada sonra bazı internet sitelerinde yayınlanmasının ardından Karasulular yaşananlara tepki gösterdi.
MUAVİNİ DÖVDÜLER
Akyazı’daki olay ise önceki gece yaşandı. İstanbul’dan Akyazı’ya yolcu taşıyan bir otobüsün muavini iddiaya göre bir yolcu ile tartıştı. Tartışma araya giren yolcular tarafından yatıştırıldı. Otobüs yolcu Akyazı Ada Caddesi’nde indirmek için durduğunda sayıları belli olmayan kişiler, bagaj indirmek için otobüsün arkasına geçen muavine saldırdı. Muavin bayılınca saldırganlar olay yerinden uzaklaştı.
OTOBÜSÜN YOLCUSU
Olay yerine çağrılan sağlık ekibi yaralı muavini hastaneye kaldırırken, polis saldırganların tespitine çalışıyor. Otobüsteki yolcular, muavinin tartıştığı yolcunun akrabalarını çağırmış olabileceğini belirttiler. Akyazı ve Karasu’da yaşanan her iki olay da “ Bize ne oluyor, ne hale geldik böyle?” sorularının sorulmasına neden oldu. Saygısız, kavgacı, saldırgan bir toplum haline geldik.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER