SEÇİMİN ARDINDAN CHP VE MHP'DE DEĞİŞİM OLACAK MI?

1 Kasım seçimlerinin kötü sonuçları nedeniyle CHP ve MHP’de en çok il başkanlarının durumu tartışılıyor. CHP’de gündem kongre süreci. MHP’de ise İl Başkanı Levent Bülbül, istifa konusunda net konuştu

SEÇİMİN ARDINDAN CHP VE MHP'DE DEĞİŞİM OLACAK MI?

KİMSE KUSURSUZ DEĞİL
1 Kasım seçimlerinde ağır bir yenilgi alan MHP’de eleştiri oklarının hedefi olan İl Başkanı Levent Bülbül, buna rağmen yola devam etmeye kararlı. ‘Kimse kusursuz değildir. Hatasız olduğumuzu iddia etmek yanlış olur’ ifadelerini kullanan Bülbül, istifa konusunda kapıyı kapatarak, “İstifa edecek bir durumda değiliz. Çalışmalarımızı, yapılan yanlışları ve eksik kalan hususları değerlendirerek, kendi içimizde geniş anlamda istişarelerimizi yaparak yolumuza devam edeceğiz” dedi.
CHP’DE GÜNDEM KONGRE
Son seçimlerde MHP’yi geride bırakarak Sakarya’da ikinci sırada yer alan CHP’de ise gündem artık kongre süreci. İlçe kongrelerinin en geç 6 Aralık’a kadar bitirilmesi planlanıyor. CHP İl Başkanı Ayça Taşkent ise adaylık konusunda kesin kararını vermediğini belirtti. İl Kongresi’nin birden fazla adayla gerçekleştirileceğini düşündüğünü belirten Taşkent, “Biraz daha bekliyorum, ondan sonra duruma göre devam edip etmeyeceğimin kararını vereceğim” diye konuştu.  

‘İstifa gündemimizde yok’

1 Kasım seçim sonuçlarını değerlendiren MHP İl Başkanı Levent Bülbül, istifa etmek gibi bir gündemlerinin olmadığını söyledi.

7 Haziran seçimlerinde aldıkları yüzde 19.4’lük oyları yüzde 12.1’e düşen MHP’de tartışmalar sürüyor. Seçim sonuçlarını gazetemize değerlendiren MHP İl Başkanı Levent Bülbül, istifa gibi bir gündemlerinin olmadığını söyledi. Bülbül, “İstifa edilecek bir durumda değil şu anda teşkilatımız ve Türkiye’nin durumu. Öyle bir pozisyonda değiliz biz. Çalışmalarımızı, yapılan yanlışları ve eksik kalan hususları değerlendirerek kendi içimizde geniş anlamda istişarelerimizi yaparak yolumuza devam edeceğiz” dedi.
KUSURSUZ DEĞİLİZ
Özeleştiri yaptıklarını söyleyen Başkan Bülbül, “Kimse kusursuz değildir. Hatasız olduğunu iddia etmek yanlış olur. Bizde eksikliklerimizi, daha iyi yapabileceğimiz şeyler nelerdir gibi hususları değerlendireceğiz. Şu anda istifa etmek gibi gündemimiz yok” dedi.
 

‘Kongre birden fazla adaylı’

Cumhuriyet Halk Partisi’nde ilçe kongreleri 20 Kasım’da baylışor. CHP İl Başkanlığı’na gönderilen takvime göre kongre takvimi 3 Kasım’da başladı. Karasu, Pamukova ve Karapürçek’te delege seçimleri yeniden yapılacak. İlçe kongreleri en geç 6 Aralık’a kadar tamamlanacak. İl Kongresi ise 3 Ocak’ta yapılacak.

ERKEN
CHP İl Başkanı Ayça Taşkent, kongreyle ilgili olarak kesin adaylığını açıklamadığını belirtti. Taşkent, “Biraz daha bekliyorum ondan sonra duruma göre devam edip etmeyeceğimin kararını vereceğim. Ben fikrimi açıklamanın erken olduğunu görüyorum. Bakıp gördükten sonra kararımı duyuracağım” dedi. Taşkent, il kongresinin tek adayla olacağını düşünmediğini söyleyerek, “Şu anda birden fazla adaylı olacağı görünüyor” dedi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE