SEDAŞ ve TEDAŞ aydınlatma denetimi için toplandı

Aydınlatma Denetimi için SEDAŞ ve TEDAŞ yöneticileri bir araya geldiler ve “Denetimin başarıyla geçmesini ve SEDAŞ’ın faaliyet bölgesindeki vatandaşlarımız ve ülkemiz için hayırlı olmasını diliyoruz” dediler.

SEDAŞ ve TEDAŞ aydınlatma denetimi için toplandı

   TEDAŞ Genel Müdürü Halil İbrahim Leventoğlu ve SEDAŞ Yönetim Kurulu ve İcra Başkanı Dr.Necmi Odyakmaz, Sakarya, Kocaeli, Bolu ve Düzce illerinde yapılacak aydınlatma denetimi için denetim açılış toplantısında TEDAŞ ve SEDAŞ yöneticileri,  sahada görev yapacak denetim heyeti üyeleri ile bir araya gelirken,  denetimin başarıyla geçmesini ve SEDAŞ bölgesindeki vatandaşlarımız ve ülkemiz için hayırlı olmasını dilediler. SEDAŞ Eğitim Salonunda yapılan aydınlatma denetim toplantısı SEDAŞ Kurumsal İletişim Müdürü Ayhan Erkovan’ın SEDAŞ tanıtım sunumu ile başladı. Toplantıda “Vatandaşlarımız 23 Eylül ile 7 Ekim 2019 tarihleri arasında aydınlatma denetim çalışmaları sırasında kontrol amaçlı genel aydınlatma lambalarının gündüz de devreye alındığını görebilirler. Denetim süresince gündüz saatlerinde SEDAŞ faaliyet alanının bazı bölgelerinde,  sokak ve cadde aydınlatma armatürleri kontrol amaçlı yanar halde olacaktır.” denildi. 

“IŞIL IŞIL BİR TÜRKİYE İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

   TEDAŞ Genel Müdürü Halil İbrahim Leventoğlu, Dağıtım Şirketleri bölgelerinde yapılan aydınlatma denetiminin amacı “Işıl ışıl bir Türkiye olsun istiyoruz. Hedefimiz tüm lambaların yanması. Otomatik Sayaç Okuma Sistemleri ile uzaktan okunabilirliği olan aydınlatma sayaçlarının yerinde denetiminden çok uzaktan, TEDAŞ tarafından sürekli izlenebilirliğini sağlamak istiyoruz.”dedi. 

TEDAŞ Genel Müdürü Halil İbrahim Leventoğlu, konuşmasında yapılan denetimin Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından çıkarılan Aydınlatma Yönetmeliğine göre Hazine Müsteşarlığı tarafından hazırlanan usul ve esaslar çerçevesinde, ayrıca Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Aydınlatma Yönetmeliği’nin Genel Aydınlatma Tebliği kapsamında Dağıtım Şirketlerinin genel aydınlatma tüketim giderleri ve denetimlerinin TEDAŞ'a verilen yetkiler çerçevesinde gerçekleştirildiğini ifade etti. Sahadaki mevcut aydınlatma tesislerinin  değerlendirilerek kamunun menfaatine hizmet eden aydınlatma tesisleri için düzenlemeler yaptıklarını açıkladı ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın desteği ve onayı ile TEDAŞ’ın vizyonuna uygun projelerle daha dinamik bir kurum olma yolunda çalışmalar yaptıklarını ve ilerleyen zamanda coğrafi bilgi sistemiyle entegre olacak bir proje ile enerji haritası üzerinde TEDAŞ’ın tüm işlemleri izleyecek duruma gelmeyi hedeflediğini bildirdi. Leventoğlu, “Denetimin başarıyla geçmesini ve SEDAŞ’ın faaliyet bölgesindeki vatandaşlarımız ve ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum” dedi. 

“DENETİMİN DAĞITIM BÖLGEMİZE VE ÜLKEMİZE HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUZ”

SEDAŞ Yönetim Kurulu ve İcra Başkanı Dr.Necmi Odyakmaz’da  aydınlatma denetimi için SEDAŞ tarafından gerekli her tür kolaylığın sağlanacağını ve 23 Eylül ile 7 Ekim 2019 tarihleri arasında sahada yapılacak çalışmalar için görev alacak SEDAŞ sorumlularının heyet üyeleri ile en iyi şekilde süreci yöneteceklerine inandığını belirtti. Necmi Odyakmaz, denetimin eğitici ve bilgilendirici yönünden en iyi şekilde yararlanmasının da SEDAŞ için fırsat olacağını ifade ederken, “tüketicilerimiz ve ülkemiz için çalışmaların hayırlı olmasını kazasız belasız bir denetim süreci olmasını diliyorum” dedi.

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE