Sedat Peker o ülkeden sınır dışı edildi

Sakaryalı iş adamı Sedat Peker ülkede kalış amacına aykırı davrandığı gerekçesiyle Makedonya'dan sınır dışı edildi.

Sedat Peker o ülkeden sınır dışı edildi

Son dönemlerde sosyal medya hesabından yaptığı dikkat çeken açıklamalarla gündeme gelen Sedat Peker'in bir süre önce yerleştiği Kuzey Makedonya Cumhuriyeti'nden sınır dışı edildiği öne sürüldü.

Ülkenin İçişleri Bakanlığına ait resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada Sedat Peker'in sınır dışı edilmesine gerekçe olarak kısa süreli kalış amacına aykırı davranması ve belirlenen ikametgahını kötüye kullanımı gösterildi.

İddiaya göre, Sedar Peker, bir süre önce Üsküp’e geçip 1 yıllığına bir otel kiralamış. Mekadonya’daki suç örgütleriyle temas kurunca gözaltına alınıp sınır dışı edilmiş. Yine iddiaya göre Peker, 'Türkiye'ye dönersem bana işkence ederler.'' deyip üçüncü ülkeye gönderilmesini istemiş. Sedat Peker, Kosova'ya gönderilmiş.

Makedonya'da gündem oldu
Sedat Peker'in sınır dışı edilmesi Makedonya'da yayın yapan birçok haber sitesine de konu oldu. Konuyla ilgili çıkan haberlerde "Polis, Türk kökenli tanınmış bir uyuşturucu baronunu tutuklayarak sınır dışı etti" ifadesi kullanıldı. Haberde, Peker’in ülkedeki uyuşturucu ticareti yapanlarla iletişime geçmeye çalıştığı belirtildi.

Dikkat çeken paylaşım
Sınır dışı edildiği haberleriyle ilgili Sedat Peker'den herhangi bir açıklama gelmezken, Peker'e yakınlığıyla bilinen Emre Onur sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "Güzel günlerde birlikteyken hafif bir deprem olduğunda kaçan namussuzdur. Allah'a şükürler olsun. Bu kahpe sistemde biz biriz beraberiz" ifadelerini kullandı. kaynak: internethaber.com

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2021, 21:30
YORUM EKLE