ŞEHİDİMİZE AĞLADIK

Irak'ın kuzeyinde devam eden operasyonlarda el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan Piyade Uzman Çavuş Ömer Özdemir'in cenazesi, dün toprağa verildi. Babası vefat eden şehidin 1 ay önce 25 yaşındaki Yağmur Özdemir ile evlendiği öğrenildi.

ŞEHİDİMİZE AĞLADIK

Türk Silahlı Kuvvetleri'nce (TSK) Irak'ın kuzeyinde devam eden operasyonlarda şehit olan Piyade Uzman Çavuş Ömer Özdemir'in cenazesi, dün son yolculuğuna uğurlandı. Şehit Özdemir'in Türk bayrağına sarılı naaşı, Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı'ndaki törenin ardından uçakla Kocaeli Cengiz Topel Havaalanı'na, oradan da kara yoluyla Hendek’e getirildi. Şehit asker Özdemir için Aktefek Mahallesi'ndeki babaevinde helallik alınmasının ardından Karadere Camisi'nde cenaze töreni düzenlendi. Törende şehidin eşi Yağmur ve annesi Fatma Özdemir ile yakınları gözyaşı döktü. Şehit Piyade Uzman Çavuş Ömer Özdemir'in naaşı, öğle vakti kılınan namazın ardından tören mangası tarafından omuzlara alınarak cenaze aracına taşındı. Özdemir'in cenazesi, mahalle mezarlığına defnedildi. 
CENAZEYE KİMLER KATILDI
Törene, Sağlık Bakan Yardımcısı Halil Eldemir, AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Vali İrfan Balkanlıoğlu, AKP Milletvekilleri Recep Uncuoğlu, Çiğdem Erdoğan Atabek, İyi Parti Milletvekili Ümit Dikbayır, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, askeri erkan ve vatandaşlar katıldı. 
BİR AY ÖNCE EVLENMİŞ
Babası vefat eden şehit Uzman Çavuş Ömer Özdemir'in 1 ay önce 25 yaşındaki Yağmur Özdemir ile evlendiği öğrenildi. Türk Silahlı Kuvvetleri'nce, Irak'ın kuzeyinde devam eden operasyonlarda el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu bir asker şehit olmuş, 4 asker yaralanmıştı.
TOÇOĞLU’NDAN MESAJ
Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu da yayınladığı mesajında, “Kuzey Irak’ta gerçekleştirilen operasyonda mayının patlaması sonucu şehit olan Piyade Uzman Çavuş Ömer Özdemir’i son yolculuğuna uğurladık. Hepimizin başı sağolsun. Kuzey Irak’ta şehit olan Ömer Özdemir kardeşimize Rahmet diliyorum. Mekanı cennet olsun. Rabbim kederli ailesine ve hepimize sabır versin. Ülkemizi tehdit eden tüm unsurlara karşı birlik ve beraberlik içerisinde olacağız. Rabbim birlik ve beraberliğimizi muhafaza etsin” dedi.

-------

Hakkari’de tören düzenlendiKuzey Irak'ta arama tarama faaliyetleri sırasında el yapımı patlayıcının patlaması sonucu şehit olan Piyade Uzman Çavuş Ömer Özdemir için önceki akşam Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanlığında tören düzenlendi

Irak'ın Ranya/Pira üs bölgesinde arama-tarama faaliyetleri icra edildiği esnada teröristlerce yerleştirilen el yapımı patlayıcının (EYP) patlaması sonucu uçurumdan düşerek şehit olan Piyade Uzman Çavuş Ömer Özdemir (25) için Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanlığında tören düzenlendi. Törene Hakkari Valisi Cüneyit Orhan Toprak, Belediye Başkan Vekili Cüneyt Epcim, Vali Yardımcısı İdris Koç, Yüksekova 3. Piyade Tümen Komutanı Tuğgeneral Metin Tokel, Dağ ve Komando Tugay Komutanlığına atanan Tuğgeneral Muammer Alper, İl Emniyet Müdür Vekili Gürcan Görgülü, AK Parti İl Başkanı Emrullah Gür, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Nurettin Fırat, MHP İl Başkanı Fatih Özbek, askerler ve polisler katıldı. Bir dakikalık saygı duruşunun ardından şehit Özdemir’in özgeçmişi okundu. 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE