Şehir girişlerinde nöbet tutulacak...

Koronavirüsle mücadele kapsamında duyurulan şehirlerarası seyahat kısıtlaması ile ilgili Bir kentten diğerine özel aracıyla gidenler şehir girişinde kontrol edilecek. Makul bir nedeni olmayanlar kente alınmayacak ve geri gönderilecek

Şehir girişlerinde nöbet tutulacak...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip erdoğan tarafından şehirlerarası seyahat kısıtlaması ile ilgili 7 maddelik tedbir paketi açıklandı. Uçaklar ve otobüslerle ilgili uygulamalar netlik kazanırken özel aracıyla seyahat etmek isteyenlere uygulanacak kısıtlamalar merak belirsizlliğini koruyordu. Alınan bilgilere göre özel araçla şehirlerarası seyahat, kontrollü gerçekleştirilecek.

Şehir girişinde nöbet tutan ekipler, kente giriş çıkışları kontrol edecek. Durdurduğu araçtakilerin ilk önce ateşini ölçecek.

Ardından yolcuya sorulan ilk soru nereden gelip nereye gittiği olacak. Ayrıca yolculuğun nedeninin ne olduğu da sorulan sorular arasında yerini alacak.

Zorunlu ve makul bir nedeni olmayanlar illere alınmayacak veya ilden çıkışlarına izin verilmeyecek.

Zorunlu ve makul nedeni olanlar sağlık kontrolünden geçirilecek, koronavirüs belirtileri göstermesi durumunda zorunlu 14 günlük karantinaya alınacak. Yolcuların bilgileri gidecekleri illere bildirilecek, takibi sağlanacak.

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER