Şehir Hastanesi'nin yerine karşı çıktı!

SATSO eski başkanı Erol Hacıeyüpoğlu (Öztürk) bin yataklı şehir hastanesinin Alandüzü'ne yapılacak olmasına karşı çıktı 

Şehir Hastanesi'nin yerine karşı çıktı!

Sakarya Kent Şurası, Başkan Yavuz Deniz'in başkanlığında Tuna Tan Restoranda toplandı. Şehirdeki sivil toplum kuruluşları, siyasi partiler ve cemiyetlerde çeşitli dönemlerde görev yapmış isimlerin bulunduğu şura toplantısında kentin sorunları ve çözüm yolları ele alındı. 
Toplantıda en dikkat çeken konuşmayı Şuranın Kurucu Başkanı, Sakarya Ticaret ve Sanay Odası (SATSO) eski başkanı Erol Hacıeyüpoğlu (Öztürk) yaptı. 
Öztürk, geçtiğimiz haftalarda proje ihalesi yapılan bin yataklı şehir hastanesinin yapılacağı yerin yanlış olduğunu ifade etti. 
Hacıeyüpoğlu konuşmasında; "Yapılacak olan şehir hastanesi Kocaeli’ne yapılacak gibi görünüyor. Alandüzü’ne hastane yapılması yanlıştır. Şehrin yoğunluğunun nerede olduğuna bakılarak şehir nüfusun bir bütünü olarak bakılması gerekir. Şehrin yoğunluğu Hendek, Akyazı, Karapürçek, Arifiye, Sapanca, Geyve, Pamukova, Serdivan ve Erenler’dedir. Şehir güneyinde hastane yapılması gerekiyor" ifadelerini kullandı. 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2019, 14:30
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ebru
Ebru - 1 yıl Önce

Halen yer sorunu, Alanduzu çok doğru seçim korucuk Yenikent hastanelerine de yakın yeri belli olup proje ihalesi yapılan yere hala karisiyorsunuz ya Ali Ihsan Yavuz gerekeni söyledi yer falan değişmiyor Sayın (SATSO) eski başkanı Erol Hacıeyüpoğlu (Öztürk ).............

E. Kara
E. Kara - 1 yıl Önce

Çok doğru ve yerinde tespit olmuş ama bölgelerin fiziksel yapısınada bakmak lazım ilçelerimizi yaşanmaz hale getirmeyelim lütfen...

Sadlk
Sadlk - 1 yıl Önce

Geleceyi.de.duşunmeliyiz.havasl.tertemiz.depremriskiyok..bu tarafta.geliçiyor..park.surunuk..herşeye.musayit..bence.fazla.
Sakaryaya..haylrll.olacaksa.biranönce..başlansın.. benim fikrim.andüzu.çok.musayit.güzel.yollarda.yaplllyor

Taner
Taner - 13 ay Önce

Bina önemlisi doktorlar halk iyi dr tedavi olmak icin istanbul ankaraya gidiyor .

mehmet
mehmet - 13 ay Önce

bence karasu çevre yolu üzerinde olması güzel olur bunun için yeterli devlet araziside var bütün ilçelere yakın