Şehir Hastanesi'nin yerine karşı çıktı!

SATSO eski başkanı Erol Hacıeyüpoğlu (Öztürk) bin yataklı şehir hastanesinin Alandüzü'ne yapılacak olmasına karşı çıktı 

Şehir Hastanesi'nin yerine karşı çıktı!

Sakarya Kent Şurası, Başkan Yavuz Deniz'in başkanlığında Tuna Tan Restoranda toplandı. Şehirdeki sivil toplum kuruluşları, siyasi partiler ve cemiyetlerde çeşitli dönemlerde görev yapmış isimlerin bulunduğu şura toplantısında kentin sorunları ve çözüm yolları ele alındı. 
Toplantıda en dikkat çeken konuşmayı Şuranın Kurucu Başkanı, Sakarya Ticaret ve Sanay Odası (SATSO) eski başkanı Erol Hacıeyüpoğlu (Öztürk) yaptı. 
Öztürk, geçtiğimiz haftalarda proje ihalesi yapılan bin yataklı şehir hastanesinin yapılacağı yerin yanlış olduğunu ifade etti. 
Hacıeyüpoğlu konuşmasında; "Yapılacak olan şehir hastanesi Kocaeli’ne yapılacak gibi görünüyor. Alandüzü’ne hastane yapılması yanlıştır. Şehrin yoğunluğunun nerede olduğuna bakılarak şehir nüfusun bir bütünü olarak bakılması gerekir. Şehrin yoğunluğu Hendek, Akyazı, Karapürçek, Arifiye, Sapanca, Geyve, Pamukova, Serdivan ve Erenler’dedir. Şehir güneyinde hastane yapılması gerekiyor" ifadelerini kullandı. 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2019, 14:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
E. Kara
E. Kara - 2 hafta Önce

Çok doğru ve yerinde tespit olmuş ama bölgelerin fiziksel yapısınada bakmak lazım ilçelerimizi yaşanmaz hale getirmeyelim lütfen...

SIRADAKİ HABER

banner7

banner6