banner67

Şehir hastanesi ve yeni adliye 2021 yatırım listesinde

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasını taşıyan "2021 Yılı Yatırım Programı" Resmi Gazete'de yayımlandı. Programda Sakaryalılar'ın merakla beklediği şehir hastanesi ve adliye de yer aldı.

Şehir hastanesi ve yeni adliye 2021 yatırım listesinde

sakaryayenihaber.com -

2021 Yılı Yatırım Programının Kabulü ve Uygulanmasına Dair Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı. Programda, merkezi yönetim bütçesi kapsamındaki kuruluşlar, KİT, özelleştirme kapsamındaki kuruluşlar, döner sermayeli kuruluşlar ve sosyal güvenlik kuruluşlarının projeleri yer aldı. Mahalli idarelerin ise yalnızca dış kredi ile finanse edilen projelerine programda yer verildi.

Yatırım programında Sakarya'da uzun bir süreden bu yana yapımı beklenen Şehir Hastanesi ve Sakarya Adliyesi de yer aldı.

ŞEHİR HASTANESİ

380 bin metrekare alan üzerinde kurulacak olan Sakarya Şehir Hastanesi’nin 1 milyar 862 milyon TL’ye mal olacağı belirtildi.

ADLİYE

Programda, 89.421 metrekarelik alana inşa edilecek olan Sakarya Adliyesi’nin ise 290 Milyon TL'ye maliyetle yapılacağı yer aldı.

Bu iki önemli projenin yanı sıra Acarlar Longozu, SUBÜ ve SAÜ'ye yapılacak yatırımlar, il halk kütüphanesi, bölünmüş yollar ve demiryolu hattı yenileme projeleri gibi yatırımlar da 2021 yatırım programına girdi.
 

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2021, 00:53
YORUM EKLE
YORUMLAR
Murat
Murat - 1 ay Önce

Bunu haber die yazıyosunuz 2020 nin somu baslaniyordu şimdi 2021 oldu ya ayıp ayıp birkaç ay sonrada 2021 sonu başlanacak derler sakarya halkıyla dalga geçiyorlar tamam 6 şenedirler kimsede cesaret edip soramıyor ses getiremiyor