Şehir merkezindeki hasarlı binaların yıkım ihalesi tamam! 

Şehir merkezinde SAKVA, HALKBANK ve Ali Fuat Cebesoy Vergi Dairelerinin boşalttığı binaların yıkımı için duyurulan ihale yapıldı 

Şehir merkezindeki hasarlı binaların yıkım ihalesi tamam! 

sakaryayenihaber.com - 
Adapazarı Belediyesi'nin yanında bulunan SAKVA, HALKBANK, Ali Fuat Cebesoy Vergi Dairesi ve bazı işyerlerinin bulunduğu binalar için deprem hasarı nedeniyle yıkım kararı çıkartılmıştı.
 Halen daha bazı esnafın faaliyet gösterdiği binalar için 11 Mayıs'ta duyurulan hurda, inşaat atığı ve moloz karşılığı yıkım ihalesi gerçekleşti. 
Adapazarı Belediye Encümeni huzurunda gerçekleşen ihaleye, 28 firma katıldı. 195 bin lira muhammen bedel konulan ve açık artırma usulüyle gerçekleşen ihalede son olarak Arslan Ticaret ve Saraçoğlu Metal firmaları kaldı.

 En yüksek teklif Arslan Ticaret tarafından 279 bin 900 ile verildi. İhale komisyonunun değerlendirmesinin ardından ihalenin kesin sonucu açıklanacak. 

Yıkım çalışmalarının, ihalenin kesin sonucunun açıklanması, binaların altındaki iş yerlerinin boşaltılması ve yer tesliminin ardından kısa sürede başlaması bekleniyor. 


BELEDİYE MEYDAN PROJESİ YAPACAK 
3 bin metrekarelik tapu alanına sahip binaların bulunduğu arsa Milli Emlak'tan Adapazarı Belediyesi'ne tahsis edildi. Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, seçim vaadindeki projeler arasında yer alan Ada Meydan projesini burada hayata geçirecek. Meydanın altında bir de akıllı otopark yer alacak. Kaan GÜMÜŞEL 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2020, 01:07
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
veysel saka
veysel saka - 4 ay Önce

güzel bir proje her taraf beton olmasın hemşerilerin oturacağı nefes alacağı alanlar haline getirilsin cay bahcesi ve benzerialan haline getirilsmesi dileğimle en kısa zamanda faaliyete gecer..in..ada meydanı

SIRADAKİ HABER