Şehirde bitmeyen çile! Sayıları artış gösterdi...

Sakarya'da son günlerde yaşanan elektrik kesintileri vatandaşın tepkisine neden oldu. Vatandaşlar, "Elektrikler neden sürekli kesiliyor bir anlam veremiyoruz. Kesintiler yüzünden elektronik aletlerimiz bozuldu, bizim zararımızı kim ödeyecek" dedi.

Şehirde bitmeyen çile! Sayıları artış gösterdi...

sakaryayenihaber.com-

Sakarya'da son günlerde özellikle Adapazarı ve Serdivan ilçelerinde yaşanan elektrik kesintileri vatandaşı canından bezdirdi. Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş.'nin (SEDAŞ) bakım ve onarım gerekçesiyle yaptığı kesintilerin sayısı son zamanlarda artış gösterirken, elektrik kesintileri sosyal hayatı da olumsuz etkiledi.

Elektrik kesintileri nedeniyle esnaflar çalışmakta zorlanırken, birçok vatandaş da kesintiler nedeniyle evlerindeki elektronik eşyaların bozulduğunu belirtti.

Kesintilere tepki gösteren vatandaşlar, "Son günlerde elektrikler sürekli gidiyor. Çalışmakta ve günlük hayatımızı geçirmekta güçlük çekiyoruz. Biz bu durumdan bıktık. Durumu defalarca yetkililere bildirdik. Evlerimizdeki elektronik eşyalar bozuldu. Bu bozulan eşyaların parasını kim ödeyecek? Biz artık bu duruma bir son verilmesini istiyoruz" dedi.

Geçtiğimiz salı günü şehirde uzun süren bir elektrik kesintisi yaşanmış, kesintinin sebebi olarak Millet Bahçesi'ndeki hat kopması gösterilmişti.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2020, 22:13
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gül
Gül - 7 ay Önce

Günde 3 kez kesiliyor.Artık cimer e yazacam.Kesmeye gelince koşa koşa gelirler.Hizmet sıfır ,rezalet sürekli elektrik kesilir mi yaaa