ŞEHİRDE ENDENOZYA RÜZGARI ESECEK

SAÜ Endenozyalı Öğrenciler Topluluğu tarafından ‘Muhteşem Endonezya 2019’ isimli üç günlük bir etkinlik gerçekleştirilecek

ŞEHİRDE ENDENOZYA RÜZGARI ESECEK

Sakarya Üniversitesinde eğitim gören 160 öğrencinin oluşturduğu Endenozyalı Öğrenciler Topluluğu tarafından bir dizi etkinlik düzenlendi.  Etkinliğin amacı  olarak Endonezya kültürel zenginliklerinin, Sakarya halkına sunulması, Endenozyalı öğrenciler ile tüm yabancı öğrenciler ve yerli öğrenciler arasında, ilikşkilerin kuvvetlendirilmesi ve yerli/yabancı öğrenciler arasında bilgiyi keşfetmek ve entelektüel ağlar kurmak olduğunu belirtildi.
ÜÇ AYRI ETKİNLİK
Organizasyon sorumlusu Pupung Saepul Milah, 3 günlük bir program hazırladıklarını ifade etti. Muhteşem Endonezya 2019 adı ile hazırlanan program, 17 Nizan Çarşamba günü, uluslararası Sempozyum ile başlayacak. İkinci etkinlik ise Adapazarı Kültür Merkezinde 21 Nisan’da gerçekleşecek. Saat 18.00’de başlayacak olan programda, vido gösterisi, müzik gösteriler, Kuran-ı Kerim Tilaveti, tiyatro gösterisi ve plaket töreni yer alacak. 30 Nisan’da ise SAÜ’de Endonezya Yemek Festivali saat 14.00’de başlayacak.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER