Şehirden 30 Ağustos mesajları

30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Sakarya’da kutlama mesajları yayımlandı. İşte şeirden 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajları:

Şehirden 30 Ağustos mesajları

sakaryayenihaber.com –

AK PARTİ SAKARYA İL BAŞKANLIĞI

30 Ağustos Zaferi gibi bir gurur ve coşkuyu yaşamamıza vesile olan, ülkemizin bağımsızlığını, kalkınmasını ve modernleşmesini sağlayan, cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, onun kahraman silah arkadaşlarını, bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyorum.

Türk milleti, dün Çanakkale'de, İstiklal Harbi'nde, 15 Temmuz'da olduğu gibi bugün de ülkemizin bölünmez bütünlüğüne, birliğine ve dirliğine yönelik hain saldırılara karşı, geçmişten aldığı ilhamla, milli birlik ve beraberlik şuuru içinde, hür ve bağımsız yaşama azim ve kararlılığını ilelebet sürdürecektir. Bu azim ve kararlılıkla askeri, siyasi, içtimai ve iktisadi alanlarda gerçekleştirilen kazanımlarla ülkemizin bölgesindeki ve dünyadaki önemi daha da pekiştirilmiş küresel güç haline gelmesi yolunda büyük merhaleler kat edilmiştir.

MHP İL BAŞKANI AHMET ZİYA AKAR

Sadece Türk tarihi açısından değil dünya tarihi açısından da işgale ve sömürüye karşı direnen tüm milletler için güzide bir örnek olan Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi, üstün bir kurmay zeka ile özgür ve bağımsız yaşama hakkının temini adına feragat ve feraset üzerinden oluşmuş milli şuurun zaferle buluştuğu destansı bir mücadeledir.

Bu mücadelenin neticelendiği 30 Ağustos 1922 günü, vatanından atılmak istenen bir milletin tüm imkansızlıklarına rağmen milli haysiyetini muhteva eden imanı ile kendisine inanmış ulu önderinin azim ve kararlılığında vücut bulmuş iradesini tüm dünyaya kabul ettirdiği kutlu mücadelenin zafer günüdür.

Bu zaferin mimarı, devletimizin kurucusu, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları başta olmak üzere, varlığını Türk varlığına feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, ecdadımızın verdiği kutlu mücadeleyi örnek alarak bugün karşılaştığımız zorluklara mukabele edecek milli iradenin oluşmasını yüce Rabbimden niyaz ediyorum.

SATSO BAŞKANLIĞI:

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98’nci yıl dönümü vesilesiyle bir kutlama mesajı yayınladı.

30 Ağustos tarihinin, Türkiye’nin esarete karşı dik durarak mücadelesini bağımsızlık ile taçlandırdığı gün olduğunu belirten Başkan Altuğ, mesajında şunlara değindi; “Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün komutasında şanlı Türk milletinin ve ordusunun, 30 Ağustos günü zaferle sonuçlandırdığı Büyük Taarruz Meydan Muharebesi, Cumhuriyetimizin kuruluş sürecindeki mihenk taşlarından biridir.

Tüm imkansızlıklara ve eşitsizliğe rağmen el ele bu vatan için zorlukları aşarak kazanılan bu büyük zafer,  bugün gururlu ve cesur duruşumuzun arkasındaki temel güçtür. 30 Ağustos Zaferi ile ülkemizi bağımsızlığı tescillenmiş ve günümüze kadar Türkiye aynı cesaret ve çalışkanlık ile güçlenmeye devam etmiştir.

Millet olarak sahip olduğumuz Vatan sevgisi ile tarihimizden aldığımız ilham bizlere her olumsuzlukta yol gösterecektir. Bizler de Cumhuriyetimizin hangi aşamalardan geçerek bu günlere geldiğini ve daha fazlasını hak ettiğini unutmadan alnımızın teriyle daha güzel günler için çalışmaya devam edeceğiz.  30 Ağustos gibi tarihimizin şanlı zaferlerini unutmadan geleceğimizi sağlam temeller üzerine inşa etmeyi sürdüreceğiz.

Bu yıl tüm dünyamızı etkisi altına alan salgın nedeniyle ne yazık ki 30 Ağustos Zafer Bayramımızı meydanlarda coşkuyla kutlayamayacağız. İnsan sağlığının her şeyden önce geldiği günlerden geçiyoruz. Bundan dolayı üyelerimiz başta olmak üzere tüm vatandaşlarımızı bu bayramda işyerlerinde ve evlerinden şanlı bayrağımızı dalgalandırarak kutlamaya davet ediyorum. Türk milletinin bu şanlı zaferini, ilk günkü heyecanla yeniden kutlayacağı günleri görmeyi temenni ediyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle başta üyelerimiz olmak üzere Sakaryalı hemşehrilerimizin ve tüm aziz milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı yürekten kutluyor, başta Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, kahraman gazilerimizi minnetle anıyorum.

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ:

Milletçe inandığımız ve benimsediğimiz bir fikrin ardından nasıl cesurca koştuğumuzun en güzel resmidir 30 Ağustos. Söz konusu olan “bağımsızlık ve zafer” ise Türk milleti, imkânsız zannedilendeki imkânı bulup şanlı tarihine altın bir sayfa daha ekler.

30 Ağustos; Türk milletinin, kahraman Türk ordusu ile başta Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde silah arkadaşları ve vatan âşığı gazilerimizin yazdığı kahramanlık destanıdır. Bu destan içerisinde kazanılmış 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun! Bizlere böyle bir zafer armağan eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Ruhları şad, mekânları cennet olsun.

SAPANCA BELEDİYE BAŞKANLIĞI:

30 Ağustos Zaferi, ulusumuzun fedakârlığının, kararlılığının ve vatan sevgisinin önemli ve anlamlı bir göstergesidir. Ağustos, Türk milletinin zafer ayıdır. Aziz milletimiz geçmişte, Malazgirt Meydan Muharebesi, Büyük Taarruz ve Estergon Kalesi’ndeki zaferlerini Ağustos ayında kazanmıştır. Bu zaferler Türk halkının vatanına ve milli hâkimiyetine göz dikenlere verilmiş onurlu bir cevaptır. Büyük Zafer’den aldığımız ilham ve cesaretle Türkiye’yi daha aydınlık, daha müreffeh bir geleceğe taşımak için mücadelemizi sürdüreceğiz. Bize düşen bu şanlı ecdadın torunları olarak şer odaklarına karşı bu aziz vatanı tarihimizden ve ecdadımızdan aldığımız ilhamla sonuna kadar korumaktır. Bu duygu ve düşüncelerle 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda başta Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını rahmet ve minnetle anıyor, kahraman ordumuzun ve Sapancalı hemşerilerimin Zafer Bayramı’nı yürekten kutluyorum.

FERİZLİ BELEDİYE BAŞKANLIĞI:

30 Ağustos 1922'de kazanılan zafer, milletimizin onurlu direnişiyle, vatan ve bayrak sevgisinin, sayısal güçten daha üstün olduğunu tüm dünyaya kanıtlamış, bağımsız yaşamak isteyen birçok ulusa da yol göstermiştir. 30 Ağustos Zaferi de milletimizin şanlı zaferlerinden biridir. Aziz milletimiz, tarihi boyunca imkansızlıklar içinde olduğu anlarda dahi milli ve manevi değerlerine canı pahasına sahip çıkmış, varlığına kastedilmesine asla izin vermemiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle 30 Ağustos Zafer Bayramının 98. yıldönümünde, başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, vatan uğruna hayatlarını feda eden, kanlarıyla bu toprakları vatan yapan şehitlerimizi ve gazilerimizi sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyor, 30 Ağustos Zafer Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.

HENDEK BELEDİYE BAŞKANLIĞI:

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi; “Şanlı Türk tarihinin dönüm noktalarından olan ve tarihin altın sayfalarındaki yerini alan bu zafer, Türk Milleti’nin büyük Atatürk önderliğinde yazdığı en büyük kahramanlık destanlarından biridir.  26 Ağustos’ta başlayıp 30 Ağustos 1922’de zaferle sonuçlanan bu kurtuluş mücadelesinin adı olan Başkomutanlık Meydan muharebesi ile vatan topraklarımız düşman işgalinden kurtarılmış, atalarımız özgür ve bağımsız yaşama arzusuyla; düşmana geçit vermemiş ve vatan toprağına düşmüştür.  Büyük zaferle, bu toprakların Türk yurdu olduğunu perçinlenmiş, aziz milletimizin kaderi ve geleceği aydınlanmıştır. Unutulmamalıdır ki; Büyük Taarruz ’un ilham kaynağı Malazgirt Zaferi’nin ruh kökünde saklıdır.

Aziz Türk Milleti dün olduğu gibi bugün de devletimizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğünü korumak için her türlü fedakarlığı gösterecek, bağımsız ve güçlü Türkiye kararlılığını sürdürecektir. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve veren tüm aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

Kurtuluş Destanının zaferle taçlandırıldığı 30 Ağustos Zaferi’nin 98. yılı vesilesiyle milletimizin Zafer Bayramı’nı en içten duygularla kutluyor, sağlık ve mutluluklar diliyorum. Ayrıca Milli Bayramlarımızı COVİD-19 tehlikesi bittiğinde, geçtiğimiz yıl kutladığımız gibi coşkuyla ve heyecanla kutlamaya devam edeceğimizi bir kez daha ilan ediyorum.

SERDİVAN BELEDİYE BAŞKANLIĞI:

Öncelikle, Kurtuluş Savaşı’nı büyük bir onurla taçlandıran 30 Ağustos Zafer Bayramımızı en içten dileklerimle kutluyor, başta Cumhuriyetimizin Banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum.

Zafer Bayramımızın bize hatırlatması gereken önemli noktalar var. Kurtuluş Savaşı’nın dönüm noktası olan Büyük Taarruz dönemini inceleyince görüyoruz. Zafer Bayramı aslında bir milletin yorgun, fakir hatta en önemlisi umutsuz olduğu zamanlarda dahi bağımsızlığa olan inancı ile ne destanlar yazabileceğinin göstergesidir. Türk Milleti bağımsızlığından asla taviz vermemiş, bu uğurda büyük bedeller ödemiş ama asla bir başka milletin boyunduruğuna girmemiştir.

Cumhuriyet döneminde de gerek darbeler ve darbe girişimleri, gerekse terör odaklarının kullanılması ile defalarca bunun sınavını verdik, en son 15 Temmuz’da bir kez daha vesayet arzulayan herkese cevabımızı verdik. Ama tarihimizin işaret ettiği üzere başaramadılar, başaramayacaklar. Türkiye Cumhuriyeti her gün yeniden güçlenerek sonsuza dek yaşayacaktır. Bu vesile ile aziz milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyor; bir kez daha Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak  üzere vatan için toprağa düşmüş tüm şehitlerimize rahmet, gazilerimize uzun ömür diliyorum

MHP ADAPAZARI İLÇE BAŞKANLIĞI:

Milliyetçi Hareket Partisi Adapazarı İlçe Başkanı Sayın Halil Hakan OTURAK 30 Ağustos Zafer Bayramının yıl dönümünü anmak için bir konuşma yapmıştır.

Kıymetli hemşerilerimiz, Yarın 30 Ağustos Zafer bayramı. Bu toprakların Türk milleti adına tescil edilişinin yıl dönümü. Kahraman ecdadımız, bundan 98 yıl önce Sakarya boylarından bir yay gibi gerilerek, Dumlupınar’da düşmana saplanmış, dünyanın arkasında olduğu düşman kuvvetleri İzmir’de denize dökülmüştür.

Bugün aynı düşman Akdeniz’de, Ege’de devletimize kafa tutmakta; mavi vatanımızı yine birilerinin desteği ile işgal etmek istemektedir. Gelin bu fani alemde gözünde memleketinden gayri bir şey olmayan vatan evlatları olarak bizler, bu 30 Ağustos akşamında, ailelerimizle helalleşelim.

Dünyanın arkasında olduğuna güvenen düşman, şairin “Dünyada ne bulduk ki ölümden de kaçılsın” ifadelerinin bir memleketin müdafaasına nasıl yeterli geldiğini görsün. Bu vesile ile vatan savunmasında eşi görülmemiş bir irade ve idare örneği gösteren başta İstiklal Orduları başkumandanı devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını rahmetle anıyor, Zafer bayramımız kutlu olsun diyorum.  Hattı müdafaa yoktur sathı müdafaa vardır. O satıh bugün mavi vatandır!

DEVA PARTİSİ SAKARYA İL BAŞKANLIĞI:

Tarih boyunca 16 büyük imparatorluk, 50den fazla devlet, sayısını muhakkik tarihçilerin ancak kesin verebileceği kadar çok beylikler, kağanlıklar, yabguluklar, hanlıklar, hanedanlıklar, krallıklar, sultanlıklar, nizamlıklar, emirlikler, cumhuriyetler kurmuş müstesna bir milletin onurlu ve gururlu fertleriyiz. Mithat Cemâl Kuntay’ın Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır.” mısralarını, milli şairimiz Mehmet Akif Ersoyun İstiklal Marşı’mızın giriş mısralarında Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak; Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak.” tespitiyle birlikte okuduğumuzda bu gücü ve ruhu anlamaya yakınlaşabiliriz.

Zaferler elbette her insan için bir gurur ve kıvanç kaynağı olmakla birlikte ardındaki motivasyonu, gözyaşını ve acıyı da unutmamak gerektir. Orhan Şaik Gökyay Bu vatan, toprağın kara bağrında sıradağlar gibi duranlarındır” derken asıl sahibi , bir gül bahçesine girercesine, şu kara toprağa girenlerindir” derken de o mümtâz motivasyonu işaret eder. Arif Nihat Asyanın O zaferler getiren atların nalları altındanmış, gidişleri akına, gelişleri akındanmış” dizelerindeki mânâ ile Yahyâ Kemâl Beyatlı’nın Bin atlı akınlarda çocuklar gibi şendik, Bin atlı o gün dev gibi bir orduyu yendik. Ak tolgalı beylerbeyi haykırdı: İlerle! Bir yaz günü geçtik Tunadan kafilelerle” veya Bizdik o hücûmun bütün aşkıyla kanatlı; Bizdik o sabah ilk atılan safta yüz atlı. Uçtuk Mohaç ufkunda görünmek hevesiyle, Canlandı o meşhûr ova at kişnemesiyle!” dizelerindeki mânâ aynı değil midir?

Vatanını, namusunu, mukaddesatını, özgürlüğünü korumak için her şeyini, en çok ve en kolay da canını feda eden bu necip milletin elbette bu acıları ebedileştirdiği türküleri olacaktır. Yemende yitenlere; Havada bulut yok bu ne dumandır, Mahlede ölen yok bu ne şivandır, Bu Yemen elleri ne de yamandır, Ah o Yemen'dir, Gülü çemendir, Giden gelmiyor, Acep nedendir?” diye cevabını bildiği soruları, Cezayirde düşenlere; Yâ hurma, tadın yok gayrı, Nice saklasan yalnızlığı, koyu yeşilliğini büyütsen nice, yitmiş güzelliğimiz, yâ hurma, elim ayağım acı.” diye hurmayla dertleşmeleri, Çanakkaleye  gidenlere; “Çanakkale içinde bir dolu testi, Analar babalar ümidi kesti, off, gençliğim eyvah! diyen malûmu ilâm eden ağıtları olacaktı elbet. Sonra dönüp sorulacak Sakarya Türküsünde Necip Fazıl Kısakürek tarafından Sakaryaya; Nerede kardeşlerin cömert Nil¸ yeşil Tuna? Giden şanlı akıncı ne gün döner yurduna?” diye de cevabı acı bir sükût olacak.

İşte her biri tarih sayfalarına altın kabartmalarla kazınmış şanlı Malazgirt, Kosova, Niğbolu, Mohaç, Preveze, Çaldıran, Çirmen, Döneke, Belgrad, Viyana, Ridaniye, Mercidabık, Dandanakan, Sarıkamış, Balkan, Çanakkale, Sakarya, Kurtuluş savaşları ve nice benzerleri… Bu göz kamaştırıcı tarihi serüvenin sonunda kimi hindû, kimi yamyam, kimi bilmem ne belâ” dedirten bütün akvâm-ı beşer bir olmuş ve her yönden saldırmışlar Anadoluya ve yine hürriyeti için, mukaddesatı için, bayrağı için, sancağı için bu millet yekvücûd olmuş, bütün imkansızlıklara rağmen sebepleri sükût ettirmesini bilmiş, milli mücadelesini zaferle taçlandırmıştır. 26 Ağustosta başlayıp 30 Ağustosa kadar 5 gün 5 gece süren Büyük Taarruz -ki Başkumandan Harbi sonradan Başkomutanlık Meydan Muharebesi olarak anılacaktır- kesin zaferle sonuçlanmış ve büyük şair Yahya Kemâl Beyatlı’ya “Şu kopan fırtına Türk ordusudur ya Rabbî!,  Senin uğrunda ölen ordu budur ya Rabbî!, Tâ ki ezanlarla yükselsin müeyyed nâmın, Gâlîb et¸ çünkü bu son ordusudur İslâm’ın” dizelerini yazdırmıştır. Bu zafer ve ardından gelen bağımsız Cumhuriyet tüm coğrafyalarda esaret altında yaşayan toplumlara da kendi bağımsızlık mücadeleleri için bir umut, bir rehber, bir esin kaynağı olmuştur.

Bu vesileyle; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanımız, sancağımız, bayrağımız, mukaddesatımız için gözlerini kırpmadan canlarını feda etmiş, eden ve edecek olan tüm şehitlerimize Allahtan rahmet diliyor, gazilerimizi hayır ve minnetle yâd ediyor, şehit aileleri ve yakınlarına sabır ve metanet dileklerimle tüm ulusumuzun ve Sakaryahemşehrilerimin 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü’nü tebrik ediyorum.

VATAN PARTİSİ SAKARYA İL BAŞKANLIĞI:

Bağımsızlığı için emperyalizme karşı Mustafa Kemal ATATÜRK’ÜN önderliğinde kazanılan 30 Ağustos 1922 zaferinin 98. yılındayız. 30 Ağustos yalnız arkada kalan bir tarih değil geleceğimizdir. Türkiye’nin bağımsızlığını , egemenliğini ve toprak bütünlüğünü tehdit eden emperyalizme karşı mücadelede ilham kaynağımızdır.

Tarihimiz içinde yürümek yürekleri dolduruyor kuşkusuz. Ancak günümüzde de bir tarih yazılıyor. Yazılmış olan tarihin içinde mücadele etmek bir bakıma bugün yazılan tarihin içinde mücadele etmektir. Savaşlar tarihten kuvvet alarak yürütülüyor, Her kuvvet , zamanın içinde oluşur çünkü.

Bugün Türkiye Suriye’nin kuzeyinden, Irak’ın kuzeyinden, Akdeniz’den , Ege’den tehdit edilmektedir. PKK’nın kara propagandasına alet olanların ‘’saray savaşı ‘’ iddiası yerle bir olmuştur. Türk Silahlı Kuvvetleri ‘’Pençe Harekatı ‘’ ile ABD’nin kara gücüm dediği, tırlar dolusu silah yardımı yaptığı bölücü terör örgütü PKK’ yı ezmektedir. Deniz Kuvvetleri mavi vatanımızda sismik araştırmalar yapmaktadır. Her vatan savaşının iç cephesi vardır. Bugün de öyle , ABD emperyalizminin denetimindeki fitne merkezleri , PKK’nın , Fetö’nün peşine takılarak Türkiye’nin bölünmesinden medet umanlar Türk Ordusu’nun Mustafa Kemal geleneğini bozmak , milletimizin Mehmetçiğe olan güvenini zayıflatmak için kara propaganda yürütmektedirler. Ancak başta Vatan Partisi olmak üzere tüm milletimizin Türkiye’yi tehdit edenlere karşı mücadelesi kararlılıkla devam edecektir.

Her devrin bir Dumlupınar’ı vardır, her devrin bir Çiğlitepe’si, bir Kocatepe’si vardır. Bugün bu mevziler Doğu Akdeniz'de Mavi Vatan'da konumlanmış durumda. Türk donanması Mavi Vatan'ımızı korumak ve haklarımızı almak için mücadeleye devam ediyor. 30 Ağustos’ta kazanılan zafer bugün Suriye'de terörle mücadele operasyonlarında ve Doğu Akdeniz'de ki mücadelelerle devam ediyor.

Tarihte kazanılan zaferler günümüzdeki zaferler içindir. 30 Ağustos zaferi milletimize kutlu olsun!

HİZMET-İŞ SENDİKASI BAŞKANLIĞI:

Dört bir yanı şehit kanlarıyla sulanmış aziz vatanımızın düşman işgalinden kurtulduğu, milletimizin bağımsızlığına yeniden kavuştuğu 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98. Yıldönümü kutlu olsun. 26 Ağustos’ta Afyon’da başlayıp 30 Ağustos’ta kahraman ordumuzun Dumlupınar’daki zaferiyle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi, ülkemizin düşman işgalinden kurtulduğu, milletimizin bağımsızlığına ve özgürlüğüne yeniden kavuştuğu önemli bir tarihi gündür.

30 Ağustos, İstiklâl mücadelemizin zaferle taçlandığı, Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı, tarihten silinmek istenen milletimizin yeniden ayağa kalkarak dirilişinin vücut bulduğu, ezilen bütün milletlere moral ve heyecan kaynağı olduğu gündür. Bundan 98 yıl önce emperyalist güçler ülkemizin ve milletimizin bağımsızlığına göz dikmiş ancak halkımızın üstün gayretleriyle geri püskürtülmüştür.

Bundan yüzyıl önce emperyalist güçlerin maşası Yunanistan’ı kullanarak Anadolu’yu işgal etmeye çalışanlara milletimiz topyekün olarak nasıl haddini bildirdiyse ve düşmanları topraklarımızdan atıp İzmir’de nasıl denize döktüyse, günümüzde gerek ABD’nin, gerekse AB’nin Yunanistan’ı kullanarak ülkemizi kara sınırlarına hapsetme planlarını dün olduğu gibi bugün de boşa çıkaracağımızı dünya alem bilmeli.

Geçmişte emperyalist güçlerin beslediği terör grupları ile ülkemizi istikrarsızlaştırmak, bölmek ve parçalamak isteyenler bugün ülkemizi kara sınırlarına hapsetme yarışına girmişlerdir. Birlik ve beraberliğimiz daim olduğu sürece hainler asla emellerine ulaşamayacaklardır.

Dört bir yanı denizlerle çevrili ülkemiz enerji alanında dışa bağımlılığını sona erdirmek için azim ve kararlılıkla çalışmalarını sürdürmektedir. Bu bağlamda Türkiye, tarihinin en büyük doğalgaz keşfini geçtiğimiz günlerde Karadeniz’de gerçekleştirmiştir. İstanbul’un fethinin yıldönümünde Karadeniz’e uğurladığımız Fatih Sondaj Gemimiz ismine layık bir başarıyla hepimizi gururlandırmıştır.

Enerji alanında yer altı kaynaklarımızın keşfedilmesi amacıyla doğalgaz araması faaliyetleri yürüten Fatih Sondaj Gemimiz, Tuna-1 Kuyusu’ndaki sondajında 320 milyar metreküp doğalgaz rezervini keşfederek ülkemizin enerjide dışa bağımlılığının sona erdirilmesi konusunda son derece önemli bir başarıya imza atmıştır.

Karadeniz’de keşfedilen doğalgazı 2023 yılında milletimizin kullanımına açma hedefini son derece önemli buluyoruz. Güçlü hedefleriyle her geçen gün 2023 hedeflerine emin adımlarla yürüyen Türkiye, her alanda söz sahibi olma kararlılığındadır.

Yeni doğalgaz keşfiyle birlikte ülkemizin artık geleceğe daha güvenle bakacağına, enerji alanında söz sahibi olacağına inancımız tamdır. 98 yıl önce vatanımızın bağımsızlığı ve bütünlüğü için canları pahasına yurdumuzu savunan, bu uğurda toprağa düşen tüm şehitlerimize bir kez daha Cenab-ı Hak’tan rahmet diliyoruz.

Kahraman ordumuzun düşmanı yurdumuzdan atmak için savunmadan taarruza geçtiği Büyük Taarruz Meydan Muharebesi’nde başarı elde edilmesine öncülük ederek milletimizin kurtuluşa ermesini sağlayan bağımsızlık mücadelemize omuz veren kahramanlarımızı ve  milletimizi rahmet ve minnetle yad ediyoruz.

HAK-İŞ Konfederasyonu adına, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyor, ülkemizin her alanda büyük zaferlere ulaşmasını temenni ediyoruz.

SKYD BAŞKANLIĞI:

Anadolu’nun dört bir yanında dalgalandırarak; el ele, kol kola, omuz omuza veren yedisinden yetmişine, kadınından erkeğine, dadaşından zeybeğine kahraman Türk milletimizin Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde büyük bir azim ve inançla kazandığı Büyük Zafer’in 98. yıl dönümünü kutlamanın onurunu ve gururunu yaşıyoruz.

30 Ağustos 1922 zaferi, tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri olmasının yanında, yalnızca bizim değil; tüm ezilmiş ulusların, hatta tüm insanlığın, özgürlüğe, kurtuluşa, başı dik ve onuruyla yaşama kararlılığına yönelişinin ve bu doğrultuda atılmış tarihi bir adımın bayramıdır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde 26 Ağustosta başlayan ve 30 Ağustos 1922 de eşsiz bir zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi ile vatan topraklarımız kurtarılmış, Türk Milleti Hürriyet ve Bağımsızlık içinde yaşama onuruna kavuşmuştur. Her aşaması eşsiz vatanseverlik ve kahramanlık destanlarıyla dolu olan milli mücadele sonucunda kazandığımız bağımsızlığı her zaman koruyacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle milletimizin, Sakaryalı hemşehrilerimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde bu zaferi bize armağan eden istiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, şehit ve gazilerimizi şükranla yâd ediyoruz.

Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2020, 12:14
banner3
YORUM EKLE