Şehirden Ramazan mesajları...

Ramazan ayının başlamasıyla birlikte şehirdeki protokol, siyasi parti temsilcileri ve STK'lardan çeşitli mesajl yayımlandı.

Şehirden Ramazan mesajları...

İşte şehirden Ramazan mesajları...

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Ramazan ayı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennemden kurtuluş olan Ramazan-ı Şerif’in tüm insanlığın sağlıklı günlere kavuşmasına vesile olmasını temenni eden Başkan Ekrem Yüce, “Rabbim tüm ibadetlerimizi kabul eylesin, bizleri birlik ve beraberlik içerisinde Ramazan Bayramı’na ulaştırsın” dedi.

Her zorluğun ardından bir kolaylık vardır

Mübarek Ramazan ayına ulaşmanın sevincinin yanı sıra mahzun bir şekilde karşılamanın hüznünü yaşadıklarını ifade eden Başkan Ekrem Yüce, “Bugün tüm insanlık koronavirüs salgınıyla çetin bir mücadele veriyor. Bizler de gerek ülkemizde gerekse şehrimizde salgının üstesinden gelebilmek adına çalışmalar yürütüyoruz. Maalesef bu Ramazan’ı biraz daha farklı geçireceğiz. İftar ve sahur sofralarında buluşamayacak, teravih namazlarında birlikte saf tutamayacak olmanın hüznünü en derinden hissetsek de Rabbimizin İnşirah Sûresi’ndeki kutsi ayeti yüreğimize su serpiyor; her zorluğun ardından mutlaka bir kolaylık vardır. Allah’ın izni, sağlık çalışanlarımızın azmi ve gayreti, milletimizin sağduyusu ile bu badireyi de inşallah en kısa sürede geride bırakacağız. Rabbim niyetlerimizi kabul eylesin, bayramda kucaklaşmayı tüm insanlığa nasip etsin. Ramazanınız mübarek olsun” dedi.

Hayırlı Ramazanlar Sakarya

Ramazan’ın manevi iklimini evlerde yaşayacak vatandaşların yanında olacaklarını ifade eden Başkan Ekrem Yüce, “Ramazan ayının bereketini inşallah şehrimizin tamamına yayacağız. İhtiyaç sahiplerimizin yanında olacağız. Hemşerilerimden de özellikle talebim şudur; dayanışmamızı, paylaşmamızı, kardeşlik bağlarımızı güçlendirelim. Komşularımızı unutmayalım. Gönüllere dokunalım, iyilikte yarışalım ve Ramazan’ın güzelliklerini kalplerimizde yaşayalım. Hayırlı Ramazanlar Sakarya” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş Ramazan ayı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Durmuş mesajında şu ifadelere yer verdi.

"Bizleri bir kez daha bolluk, bereket ve on iki ayın sultanı  ramazan ayına kavuşturan Yüce Rabb’im!

Şükür ve dua sanadır. Biliriz ki hayır da şer de bizim içindir. Sağlık da hastalık da bizim içindir. Bizlere reva görülene boynumuz kıldan incedir. Ancak sağlığın, en kıymetli hazine olduğunu anladığımız şu dönemde mübarek ramazan-ı şerifin yüzü suyu hürmetine salgın hastalığın bir an önce sona ermesidir duamız.

Ey Şehr-i Ramazan! Hanemize, ülkemize ve tüm İslam âlemine hoş geldin. Zaman zaman bunalan kalplerimize ne iyi geldin. En içten selam sana olsun ve en sevinçli merhaba…

Fırından yeni çıkmış bir pide kadar sıcak bir tebessümle merhaba!

Bir çocuğun iftarındaki ilk yudum su kadar aziz bir merhaba!

Bir tövbeyi nasuh yapacak kadar sırılsıklam bir aşkla merhaba!

Mübarek ramazan ayının ilimiz, ülkemiz ve tüm İslam âlemine şifa, rahmet, huzur, birlik, beraberlik ve barış getirmesi; hayırlara vesile olması dileklerimle…"

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Ramazan ayının başlangıcı vesilesiyle yaptığı açıklamada ülke olarak Ramazanla beraber manevi iklimin getirdiği birlik ve dayanışma ruhunu güçlendirmenin önemine dikkat çekerek Ramazan ayının ülkemize sağlık başta olmak üzere tüm bereketiyle huzur ve mutluluk getirmesini temenni etti.

Başkan Altuğ açıklamasında şunları dile getirdi: “Ramazan ayı manevi bütünleşmenin yaşandığı müstesna bir zaman dilimidir. Bu yıl, Ramazan ayını tüm dünya ile birlikte ülkemizi de etkisi altına alan Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle biraz buruk karşıladık. Ülke olarak her zamankinden daha çok birlik beraberlik, dayanışmaya ihtiyacımız var. 

Yaşadığımız pandemi süreci Ramazan ayı maneviyatını yaşamamıza engel değil. İnanıyorum ki; Bu ramazanda da paylaşma, dayanışma, birlik ve beraberliği hep birlikte yaşayacağız. Her şeye rağmen karamsarlık, korku ve endişeye kapılmadan, umudumuzu ve direncimizi kaybetmeyelim. Bu zor günleri hep birlikte atlatacağız. Ramazan ayını idrak ederken alınan Koronavirüs önlemlerine ve kurallara uymayı da ihmal etmeyelim. Sağlıklı günlere bir an önce kavuşmak temennisiyle üyelerimiz ve Sakaryalılara hayırlı ramazanlar diliyorum."

AK Parti Erenler İlçe Başkanı Beşir Doğrusever Ramazan ayına iştirak edilmesi sebebiyle bir mesaj yayınladı.

Mesajda, “Ramazan ayı, nefsi terbiye etmenin yanı sıra, yardımlaşma ve dayanışma ayıdır. Bu ayda tüm Müslümanların en yakınından başlayarak komşu ve akrabalarını gözetmeleri, yoksul ve garibanlara yardımcı olmaları, onlarla sofralarını paylaşmaları büyük önem arz etmektedir. Bu ayda, kırgınlıkları, küskünlükleri bir kenara bırakarak herkesle kucaklaşmalı, hoşgörü, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızı daha da güçlendirmeliyiz.”

“Toplum olarak yardımlaşma ve dayanışma duygularının güçlendiği mübarek Ramazan ayında, İslam coğrafyasında yaşanan acıların ve zulümlerin son bulmasını, bir süredir mücadele ettiğimiz Covid-19 salgınından kurtulmayı, oluşan manevi atmosferin, bütün bir yıla yayılarak devam etmesini diliyorum. Sevginin, kardeşliğin, paylaşmanın ve barışın adı olan Ramazan ayında ülkemizde huzurun ve kardeşliğin daha da güçlenmesini diler, içinde bin aydan daha hayırlı Kadir Gecesi’ni bulunduran Ramazan Ayı’nın İlçemize, Ülkemize ve İslam Alemine hayırlar getirmesini temenni ederim” denildi.

MHP Adapazarı İlçe Başkanı Halil Hakan Oturak, bu akşam başlayacak olan Ramazan ayı vesilesi ile Adapazarı halkına bir mesaj yayınladı. 

Değerli Adapazarlı hemşerilerimiz,

Kuran’ı Kerim’in yeryüzünü şereflendirdiği; kardeşliğin, paylaşmanın ve bereketin yeryüzünü baştan başa sardığı bir Ramazan-ı Şerife daha, ulaşmış bulunuyoruz. Yüce Allah’ımıza hamdolsun. 

Yüce Allah Kuran’ı Kerim’de: “Ey iman edenler! Sizden önceki (ümmet)lere yazıldığı gibi, sizin üzerinize de oruç tutmak yazıldı (farz kılındı). Olur ki bu sayede takvaya erersiniz” buyuruyor. Allah bu emri yerine getirmeyi bütün Müslüman kardeşlerimize nasip etsin. 

İnanıyorum ki dünya çapında yaşanan salgın hastalık sebebiyle silkelenmiş olan insanoğlu, kavuşmuş olduğu bu mübarek ay vesilesi ile titreyerek kendine dönecek, nefsiyle vermiş olduğu mücadelesinde bir cephe daha kazanarak, ebedi kurtuluşa bir adım daha yaklaşacaktır. 

Her ne kadar geçmiş Ramazanlarda olduğu gibi birlikte iftar etmenin keyfinden; çoluk çocuk cemaatle teravih namazı kılmanın feyzinden mahrum olmuş olsak da eminim ki; bütün Müslümanlar arasında gönül bağları kurulacak ve bunu gören merhametlilerin en merhametlisi Yüce Allah; inşallah Sırat köprüsünden kurulan bu bağlar sayesinde hep birlikte geçmemize müsaade edecektir.

Bu akşam itibari ile başlayacağımız Ramazan ayının; önce ülkemize ve milletimize sonra bütün İslam alemine ve yaratılmışlara hayırlar getirmesini; yüce Allah’tan niyaz ederim.

İyi Parti Sakarya İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan'ın Ramazan ayı mesajı...

Değerli Hemşehrilerimiz

Dünya’da ve ülkemizde olağanüstü şartların hakim olduğu, insanların maddi olan her şeyi sorgulamasına sebep olan salgın sürecinde, manevi hayatımızı da gözden geçirmek için büyük bir fırsat olan mübarek Ramazan ayının, tüm İslam alemi ve insanlık için hayırlara vesile olmasını, şimdiden yaptığımız hayır ve ibadetlerimizin kabulünü yüce Allah’tan niyaz ederim. 

Sakarya Rumeli Balkan Kültür ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Başkanı Aytaç Demirci mesajında tüm hemşehrilerinin Ramazan Ayı'nın kutlayarak bir mesaj yolladı.

"Değerli hemşehrilerim Allah' ın izni ile her yıl olduğu gibi bu yılda Ramazan ayına ulaştık. Her ne kadar Kabemizin kapalı olmasından, virüs nedeni ile kaybettiğimiz canlardan ve çektiğimiz sıkıntılardan dolayı kalbimiz buruk olsada Rabbimizin bunları hayırlara tebdil etmesini diler, bizlerin de yaşadığımız herşeyin şükrünü bilerek bu mübarek ayı daha anlamlı yaşamalıyız. Allah tüm islam alemine rahmet ve merhametiyle muamele etsin inşaallah. Derneğimiz yönetim kurulu adına hepimizin  ramazan ayı mübarek olsun" dedi.

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2020, 12:51
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER