Şehit aileleri ve gazilerin gurur günü! 

Sakarya'da yaşayan 3 Şehit ailesi ve 4 gaziye devlet övünç madalyası ve beratı verildi 

Şehit aileleri ve gazilerin gurur günü! 

sakaryayenihaber.com - 
Her yıl Şehit aileleri ve gazilere verilen devlet övünç madalyası ve beratı töreni, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılımıyla yapıldı. 
Sakarya'da düzenlenen ve saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törene Vali Çetin Oktay Kaldırım’ın yanı sıra; Garnizon Komutanı ve 7. Komando Tugay Komutan Vekili Tankçı Komd. Alb. Cavit Nartop, Cumhuriyet Başsavcısı Lütfi Dursun, Vali Yardımcıları Ersin Emiroğlu ve Murat Karasu, İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Aydın Kutlu, İl Müftüsü Hasan Başiş, kamu kurum ve kuruşlarının yetkilileri, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Sakarya Şube Başkanı Mustafa Çolak, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Sakarya Şube Başkanı Erol Demir, Şehit yakınları ve Gaziler katıldı.
Kur’an-ı Kerim tilavetinin sunulduğu programda özgeçmişi okunan Şehitlerimizin aileleri ile Gazilerimize Devlet Övünç Madalyaları ve Beratlarını takdim eden Vali Çetin Oktay Kaldırım, her zaman baş tacı olarak gördükleri Şehit ailelerimiz ve Gazilerimiz ile bir arada olmaktan onur duyduklarını, vatan, millet ve inançları uğruna canını ortaya koyan güvenlik güçlerimiz ile tüm kahramanlarımızı rahmet ve minnetle andıklarını belirterek, onlara her zaman minnettar kalacaklarını söyledi.
 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2020, 16:57
banner3
YORUM EKLE