ŞEHİT KAYMAKAMI ANMA TÖRENİNE OĞLUNUN YÜREK BURKAN SÖZLERİ DAMGA VURDU: 'SANA LAYIK OLACAĞIM'

Makamında şehit edilen Derik Kaymakamı Muhammet Safitürk, ölüm yıldönümünde mezarı başında anıldı. Şehit kaymakamın oğlu Asım Eren, babasının mezar taşındaki fotoğrafına bakarak "Sana layık bir evlat olacağım" dedi

ŞEHİT KAYMAKAMI ANMA TÖRENİNE OĞLUNUN YÜREK BURKAN SÖZLERİ DAMGA VURDU: 'SANA LAYIK OLACAĞIM'

ANMA TÖRENİ
Mardin'in Derik ilçesinde geçen yıl 10 Kasım'da düzenlenen terör saldırısında görevi başındayken şehit edilen Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk, şehit edilişinin birinci yıl dönümünde ilimizde düzenlenen törenle anıldı. Arifiye Kaymakamlığı ile Arifiye Belediyesi tarafından Neviye Mahallesi'ndeki kabristanlıkta düzenlenen törene katılım yoğundu.
KURAN OKUNDU
Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından dua edildi.  Törende şehit kaymakamın eşi Ayşegül Safitürk ile bazı yakınlarının göz yaşlarına hakim olamadığı, 4 yaşındaki oğlu Asım Eren'in ise oyuncaklarıyla mezarlık içerisinde oynadığı görüldü. Şehit oğlu Asım Eren, babasının mezar taşındaki fotoğrafına bakarak "Sana layık bir evlat olacağım" dedi.
ONA YAKLAŞIYORUZ
Daha sonra gazetecilere açıklama yapan şehit kaymakamın eşi Ayşegül Safitürk, saldırının ardından bir yıl geçtiğini belirterek, "Nasıl bir duygu olabilir ki, 1 yıl geçti elhamdülillah. Her geçen gün ona yaklaşıyoruz. Çok zor ama başımız dimdik elhamdülillah. Oğlunu, emanetini en iyi şekilde yetiştirmeye gayret göstereceğiz. Onun istediği tek şey bu olurdu” dedi. 

Mardin'in Derik ilçesinde geçen yıl 10 Kasım'da düzenlenen terör saldırısında görevi başındayken şehit edilen Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk, şehit edilişinin birinci yıl dönümünde ilimizde düzenlenen törenle anıldı. Arifiye Kaymakamlığı ile Arifiye Belediyesi tarafından Neviye Mahallesi'ndeki kabristanlıkta düzenlenen törene, şehit Kaymakam Safitürk'ün babası Asım, annesi Fatma, eşi Ayşegül ve oğlu Asım Eren Safitürk'ün yanı sıra AKP Milletvekili Ali İhsan Yavuz, Vali Yardımcısı Bekir Dıngırcı, , Arifiye Kaymakamı Adem Yazıcı, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, ailesi, sevenleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
KURAN OKUNDU
Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından dua edildi.  Törende şehit kaymakamın eşi Ayşegül Safitürk ile bazı yakınlarının göz yaşlarına hakim olamadığı, 4 yaşındaki oğlu Asım Eren'in ise oyuncaklarıyla mezarlık içerisinde oynadığı görüldü. Bu arada tören sırasında fenalaşan bir kadına sağlık ekipleri ambulansta müdahale etti. Törenin sonunda oğlu Asım Eren ile mezarın başına gelen Ayşegül Safitürk, dua etti. Asım Eren, babasının mezar taşındaki fotoğrafına bakarak "Sana layık bir evlat olacağım" dedi.
ONA YAKLAŞIYORUZ
Daha sonra gazetecilere açıklama yapan şehit kaymakamın eşi Ayşegül Safitürk, saldırının ardından bir yıl geçtiğini belirterek, "Nasıl bir duygu olabilir ki, 1 yıl geçti elhamdülillah. Her geçen gün ona yaklaşıyoruz inşallah. Çok zor ama başımız dimdik elhamdülillah. Oğlunu, emanetini en iyi şekilde yetiştirmeye gayret göstereceğiz. Onun istediği tek şey bu olurdu." şeklinde konuştu. Program sonunda davetlilere ikramda bulunuldu.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER