Şehit polisin kovaladığı magandalar serbest!

Bu sabah Şehit olan yunus polisi Mehmet Tekcan'ın 'dur' ihtarına uymadıkları için kovaladığı iki trafik magandasının serbest bırakıldığı ortaya çıktı 

Şehit polisin kovaladığı magandalar serbest!

sakaryayenihaber.com - 
Sakarya'da perşembe akşamı saat 20.00 sularında yaşanan olayda yunus polisi olarak bilinen motosikletli polis ekibinden Mehmet Tekcan ve Özkan Aslan, 'dur' ihtarına uymayan bir aracı takip etmeye başladı. 
Bu sırada Erenler Uluyol Caddesinde K.P'nin kullandığı 54 M 3... plakalı minibüse çarpan yunus polisleri ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. 
Yunus ekibinden Mehmet Tekcan bu sabah şehit olurken, dün sabah adli kontrol tedbiriyle serbest bırakıldıktan sonra bugün yeniden gözaltına alınan minibüs şoförü K.P tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

MAGANDALAR SERBEST!
'Dur' ihtarına uymayarak kovalamacaya sebep olan iki trafik magandasının ise serbest bırakıldığı öğrenildi. 
Muayenesiz olduğu için trafikten men edildiği öğrenilen aracı kullanan F.A'nın (18) ehliyetine alkollü araç kullandığı için el konulduğu ortaya çıkmış, yanındaki B.A (17) ile gözaltına alınmıştı. 

KAZADAN BAĞIMSIZ...
İk trafik magandası, kovalamaca sırasında yaşanan trafik kazasından bağımsız olarak değerlendirilerek emniyetteki ifadelerinin ardından savcılık talimatıyla serbest bırakıldı. 
Trafikten men edilmiş aracı kullanan, ehliyetsiz sürücü F.A'ya yalnızda trafik güvenliğini tehlikeye atmaktan ve dur ihtarına uymadığı gerekçesiyle adli ve idari işlem başlatılıp bin 200 lira para cezası uygulandı. 


 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2020, 16:58
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Halk
Halk - 4 ay Önce

Sürücünün de cezayı vereninde canı cehenneme. Yastığında rahat uyuma inşAllah. Gitti dağ gibi ana yavrusu... Keşke onun yerine sen kaza yapıp gebereydin köpek!

Takipci halk
Takipci halk - 4 ay Önce

Nasıl serbest kalırlar Allah aşkına bir can gitti iki pislik yüzünden eşi bas bas bağırdı duymadımı yetkililer adalet nerde

Halk
Halk - 4 ay Önce

Bizim versinler kendi ellerimizle verelim cezalarını. Yaşamaya utanmayacaklar mı şimdi? Gözü yaşlı eşnin yavrusu nun daha başı yastığa düşmedi dinlenmek için. Magandaninda ona bu cezayı vereninde canı cehenneme ..Yazık gözündeki yaş kurumadan böyle bir haber almak yürekleri nasıl dağlar.. Duyun devlet yöneticileri bu haberi duyun...

Muco
Muco - 3 ay Önce

Burda tek yazik olan minubus soforune oldu 1.200 lira ceza ne ölen sehidimizi nede ceza evine giren minubuscuyu kurtarir yazik cok yazik adaletsizlik olmus