ŞEHİT VE GAZİLER DERNEĞİ İLK MİSAFİRLERİNİ ANLAMLI GÜNDE AĞIRLADI: EN GÜZEL HEDİYE

Şehit ve gazi derneklerinin yeni binası dün hizmete girdi. Başkan Toçoğlu, “Biz gazilerimizin ve şehit ailelerimizin daha iyi şartlarda bir araya gelebilecekleri bir dernek binası için harekete geçtik. Hamdolsun binamız tamamlandı ve derneklerimiz hizmete

ŞEHİT VE GAZİLER DERNEĞİ İLK MİSAFİRLERİNİ ANLAMLI GÜNDE AĞIRLADI: EN GÜZEL HEDİYE

GAZİLER GÜNÜ
Gaziler Günü nedeniyle dün Demokrasi Meydanı’nda Atatürk Anıtı’a çelenk konuldu. Törene Vali İrfan Balkanlıoğlu, Garnizon Komutanı Albay Mustafa Cüneyt Arıkan, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Lütfi Dursun, İl Jandarma Komutanı Cengiz Yiğit ile şehit ve gazi dernekleri yer aldı.
ŞANLI TARİHİMİZ
Protokol daha sonra Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan binada hizmete başlayan şehit ve gazi derneklerini ziyaret etti. Yeni binanın dernekler için hayırlı olması temennisinde bulunan Vali Balkanlıoğlu, “Şanlı tarihimizin ebedi kahramanları şehit ve gazilerimize minnettarız. Yeni bina çok güzel olmuş” diye konuştu.
BİNA TAMAMLANDI
Derneklerin yer aldığı önceki binalarının fiziksel açıdan yetersiz olduğunu söyleyen Başkan Toçoğlu, “Böyle bir eksiklik söz konusuydu ve biz gazilerimizin, şehit ailelerimizin daha iyi şartlarda bir araya gelebilecekleri bir dernek binası için harekete geçtik. Hamdolsun şu anda binamız tamamlandı ve derneklerimiz hizmet sunmaya başladı” dedi.

Gaziler Günü dün kutlandı. Demokrasi Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başlayan programda Vali İrfan Balkanlıoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu,  Garnizon Komutanı Albay Mustafa Cüneyt Arıkan, Cumhuriyet Başsavcısı Lütfi Dursun, İl Jandarma Komutanı Cengiz Yiğit, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Cengiz Danışan, kaymakamlar, il müdürleri ile şehit ve gazi dernekleri yer aldı. Protokol programın devamında  Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan binada hizmet sunmaya başlayan Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri ile Türkiye Muharip Gaziler Derneği’ne ziyarette bulundu.
GAZİLERİ KUTLADI
Yeni binanın dernekler için hayırlı olması temennisinde bulunan Vali Balkanlıoğlu, binanın hayırlı olması temennisinde bulunurak,  “Şanlı tarihimizin ebedi kahramanları şehit ve gazilerimize minnettarız. Yeni bina çok güzel olmuş. İhtiyaçlar göz önünde bulundurularak yapılmış. Kaliteli bir yapı olduğu görülüyor. Şehit yakınlarının ve gazilerimizin karşılıklı dayanışma ve ortak günleri kutlama açısından da önemli hizmet sunacağını düşünüyorum. Gazilerimizin gününü kutluyorum” diye konuştu.
YETERSİZ BİNA
Başkan Toçoğlu ise  “Böyle bir eksiklik söz konusuydu ve biz gazilerimizin, şehit ailelerimizin daha iyi şartlarda bir araya gelebilecekleri bir dernek binası için harekete geçtik. Şu anda binamız tamamlandı ve derneklerimiz hizmet sunmaya başladı.. Bu vesileyle vatanımızın bütünlüğü için canlarını ortaya koyarak yaralanan tüm gazilerimizin gününü kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner21