'ŞEKER KAPANIRSA 500 KİŞİ İŞSİZ KALIR'

Türkiye Ziraat Odaları Birliği Delegeleri için dün 98 delege sandık başına gitti. Kongreye katılan Sakarya Ziraat Odaları İl Koordinasyon Başkanı Ali Şener Bayraktar, üyelerin menfaatini korumak için çalıştıklarını söyledi.

'ŞEKER KAPANIRSA 500 KİŞİ İŞSİZ KALIR'

Ticaret Borsası’nda gerçekleştirilen kongrede Başkan Toçoğlu’nun yanı sıra, SESOB Başkanı Hasan Alişan, SMMMO Başkanı Ertuğrul Kocacık, SGK İl Müdürü Erhan Çavuş, Tarım İl Müdürü Mehmet Erdemir, Sakarya Muhtarlar Federasyonu Başkanı Erdal Erdem, ilçe Ziraat Odası Başkanları, yönetimleri ve delegeler yer aldı.  Yapılan kongre, Muhtarlar Federasyonu Başkanı Erdal Erdem divan başkanlığı yaptı. Yapılan kongrede Türkiye Ziraat Odaları Birliği Delegeleri seçildi
98 DELEGE KATILDI
Yapılan kongreye 14 ilçenin Ziraat Odalarından 7’şer delege olmak üzere 98 delege katıldı. 9 maddelik gündem maddesi oy birliği ile  kabul edildi. Gündemin ardından  Sakarya Ziraat Odaları İl Koordinasyon Başkanı Ali Şener Bayraktar konuşma yaptı. Bayraktar  çiftinin menfaatini korumak için çalıştıkların  belirtirken 2015-2018 yılları arasında gerçekleşen oda faaliyetleri hakkında bilgi verdi.MAHALİNDE TESPİT
Bu kapsamda  çiftçilerimizin sorunlarının tespit edilmesi ve çözüm makamında  bulunan makamlara iletilmesi amacıyla üyelerinin ayaklarına kadar gittiklerini belirten Bayraktar, “
Çiftçilerimizin sorunlarını mahalinde tespit ederek ilgili mercilere bu sorunların çözümüne yönelik oluşturduğumuz çözüm önerileri ile birlikte sunmanın gayreti içerisinde olduk. Sıkıntılı dönemlerden geçtik öyle zaman geldi temsil ettiğimiz insanlarımızın meydana gelen sorunlar sebebiyle gösterdikleri tepkilerden bizde nasibimizi aldık” dedi.
MISIR VE FINDIK
Özellikle son dönemde mısır ve fındık üreticilerimizin mısır ve fındık fiyatlarında meydana gelen istikrarsızlık sebebiyle çiftçinin ortaya koymuş olduğu tepkileri çözüm makamlarına ilettiklerini belirten Bayraktar, “.Tarım arazilerimizin ve işletmemizin küçük olması sebebiyle ilimizde başlatılmasını talep ettiğimiz Arazi Toplulaştırma Projesi’yle ilgili saha çalışmaları başladı. Ancak bu çalışmalar sırasında  üreticilerimizin tepkisiyle karşılaştık” diyerek bilgi verdi .
DİK DURACAĞIZ
Her zaman doğruları anlatmak niyetinde olduklarını ifade eden Bayraktar, “İl Koordinasyon Kurulu olarak il ve ilçelerimizde yaptığımız her toplantıda arazilerde su durması, tarla yolları nedeni ile yaşanan şikayetler bize iletildi.  Diğer taraftan açılacak olan arklar yapılacak olan yollar ve arazi toplulaştırması sebebiyle bundan sonraki süreçte yapılacak olan sulama projelerine dahil edilme söz konusu olduğu zaman bu Sakarya’lı üreticilerin hayrına bir projedir. Ancak bunu anlatmakta bile zaman zaman zorluk çekiyoruz” dedi
ŞEKER FABRİKASI
Adapazarı Şeker Fabrikası ile ilgili değerlendirmede bulunan Bayraktar, “Fabrikasının ekonomik olarak ilimizde üretimini devam ettirmesiyle ilgili ciddi sıkıntıları var. Bu fabrikada 500 işçi çalışıyor. Fabrikanın kapanması demek hem 500 kişinin işsiz kalması hem de Sakarya Belediyesine verilen vergilerin düşmesine sebep olacak” derken konuşmasını  genç çiftçilere destek verilmesi gerektiğini ifade ederek  tamamladı. 
TOÇOĞLU’NDAN VEDA
Genel Kurula katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ise yaptığı konuşmada, “Bu döneme kadar elimizden gelen her şeyin en iyisini yaptık. Her şeyin bir sonu var. Bende görevimi devredeceğim. Bizde artık bizden sonra geleceklere destek olmaya çalışacağız. Bizden sonra geleceklerin başarılı olmasını temenni ediyorum. Bunların üstüne koymak artık bizden sonra geleceklerin görevidir diye düşünüyorum. Tekrar bu genel kurulun ülkemize çiftçilerimize ve Sakarya’mıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
KİMLER SEÇİLDİ
Konuşmaların ardından Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Kurulu Temsilcisi ve Sakarya İl temsilcisi seçimlerine geçildi 98 delegeden 92’si oy kullanırken yapılan seçimde Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Kurulu temsilcisi ve Sakarya il temsilcisi olarak  Ali Şener Bayraktar, Ercan Ateş. Rıdvan Eren, Yaşar Ulukaya seçildi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner21

izmir escort