"Sektöre yön veriyoruz"

Sakarya Kanatlı Hayvan Eti Üreticileri Birliği, Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu’yu ziyaret etti. Birlik, Türkiye’deki tavukçuluk sektörüne yön verdiklerini ifade etti.

"Sektöre yön veriyoruz"

Sakarya Kanatlı Hayvan Eti Üreticileri Birliği Başkanı İrfan Demiray ve Başkan Yardımcısı İlhan Sarı Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu’yu yerinde ziyaret etti. Sakarya Kanatlı Hayvan Eti Üreticileri Birliği Başkanı İrfan Demiray Türkiye’de Sakarya’nın beyaz et üretiminde ikinci sırada olduğunu belirterek Türkiye’deki tavukçuluk  sektörüne yön verdiklerini söyledi. 

YÖN VERİYORUZ

Birliğin kurulmasıyla birlikte birçok güzel işlere imza attıklarını da belirten Demiray, “Sakarya beyaz ette Bolu’dan sonra Türkiye’de ikinci sırada yerini almaktadır. Konumu ve iklimi itibari ile elverişli bir ortamda üretim yapıyoruz. Beyaz et sektörü  40 yıldır Sakarya’da var. Sakarya Kanatlı Hayvan Eti Üreticileri Birliği olarak Türkiyedeki tavukçuluğa yön veriyoruz. Geçmişi itibari ile bu sektörü çok daha iyi yerlere taşımakta kararlıyız. Birliğimizle birlikte iki buçuk yıl içerisinde çok yol kat ettik’’ diye konuştu. 

MODERN İŞLETMELER

Birliğin birçok sorunları aştığını belirten Demiray sözlerini şöyle tamamladı: “Birlik olarak çok büyük kazanımlar elde ettik. Entegreler önceden bizden yükleme bedeli, ilaç bedeli kesiyordu. Şu anda bu tür sorunlarımız yok. Hem çevreye vermiş olduğumuz zararları biz kontrol altına alarak önemli bir çalışmayı güzel bir şekilde neticelendirdik..”. Sakarya Kanatlı Hayvan Eti Üreticileri Birliği Başkan Yardımcısı İlhan Sarı ise ürreticilerin modern işletmelere sahip olduğunu belirterek şöyle konuştu:“ İşletme konusunda da modern işletmelere sahibiz.  Gübrelerin çevre atılmaması için gerekli tedbirleri aldık. Ayrıca Türkiye’nin en büyük entegreleri de bu bölgede yer alıyor.’’

ÇEVRECİ YAKLAŞIM

Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, gübrelerin bertaraf edilmesiyle ilgili yapılan çalışmaların çok önemli olduğunu ve bu sayede çevreci bir yaklaşım gösterildiğini belirtti. Işıksu “Birlik olarak Sakarya’da güzel bir iş çıkartıyorsunuz. Sakarya ancak yatırım yaparak zenginleşebilir. Gübrelerin çevreye atılmaması çevreci bir yaklaşım olduğunuzu gösteriyor. Biz yapılan her güzel işin iyi lanse ettirilmesini ve  de kamuoyuyla paylaşılması gerektiğini düşünüyoruz. Belediye olarak biz de bu tür çalışmalara değer veriyoruz’’ ifadesini kullandı. Abdullah Özden


 

banner3
YORUM EKLE