Selahattin Demirtaş'ın eşini paylaşan şahsa Sakarya'da gözaltı kararı!

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin'in eşine yapılan ahlaksız yorumlar üzerine Sakarya Cumhuriyet Savcılığı'ndan "gözaltı" açıklaması yapıldı

Selahattin Demirtaş'ın eşini paylaşan şahsa Sakarya'da gözaltı kararı!

sakaryayenihaber.com-

Twitter, Edirne'de cezaevinde olan HDP eş genel başkanı Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş'a yapılan hakaretleri konuşuyor.

AHLAKSIZ TWEETLER

Sosyal medyada Vedat Muti kullanıcı ismiyle HDP'li başkanın eşinin fotoğrafını paylaşan sosyal medya hesabı,"Selo içerde karısı dışarda yanıyordur. Ateşini ..." ve "İş yapar" gibi tweetler paylaştı.

Bunun üzerine binelrce sosyal medya kullanıcısı, bu yazıyı paylaşan şahsa yaptıkları paylaşımlarla tepki gösterdi.

ADALET BAKANI: LANETLİYORUM

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, konuyla ilgili yaptığı açıklamada,"Başak Demirtaş’a yönelik  çirkin paylaşımı kınıyor, bu ahlaksız ve tahkir edici eylemi en ağır şekilde lanetliyorum. Bir insanın onuru, iffet ve haysiyeti her şeyin üzerindedir. Hukuk, bu terbiyesiz ve provokatif sözlere karşı gereğini yapacaktır." ifadelerini kullandı

SAVCILIK: GÖZALTI KARARI ÇIKTI

Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı, hesabı kullanan şahıs olduğu öne sürülen şahsın Sakaryalı V.Y olabileceğini ve bu kişi hakkında gözaltı kararı verildiğini açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2020, 14:08
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Birol Yeltik
Birol Yeltik - 8 ay Önce

Sakarya halkınımızı,böyle çirkef açıklamalarla öne çıkaranları lanetliyorum,ve inancım odurki bu kişi veya kişiler Sakaryalı olamaz.??