ŞENOĞLU: NEDEN TARIM ALANINA TESİS KURUYORSUNUZ?

Büyükşehir Belediyesi’nin yeni hal projesi ile ilgili konuşan Şenoğlu, “Yeni hali Kirazca’da birinci derecede tarım arazisinin olduğu yere yapacaklar. Neden verimli tarım alanına tesis kuruyorsunuz?” diye sordu.

ŞENOĞLU: NEDEN TARIM ALANINA TESİS KURUYORSUNUZ?

Kent Şurası 55’inci toplantısını Erenler’de yaptı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Kurucu Başkan Erol Öztürk Hacıeyüpoğlu, Avrupa Mükemmellik Ödülü’nü alan Sakarya Üniversitesi’ni tebrik etti. Ada Treni’nin yer altına alınması projesiyle ilgili de konuşan Hacıeyüpoğlu, “Bunun gibi birkaç proje daha var. Dileğimiz, bu projelerin uygulanmasıdır. Şehrimizin dolmuş karmaşasından, kalabalık trafikten kurtulması gerekiyor” dedi.
ÜNİVERSİTE
Şura Kurucular Kurulu Üyesi Prof. Dr. İsmail Çallı ise yaptığı konuşmada Şeker Fabrikası arazisine ikinci üniversitenin yapılması gerektiğini söyledi. Çallı, “O yere Ülker Grubu’na ya da çeşitli kuruluşlara rica edilerek bir üniversite kurulması sağlanmalı. Sakarya’nın 2’nci üniversiteye ihtiyacı var. Sakarya’da yetişmiş çok değerli öğretim üyeleri de var. Onlar başka ilere gidiyorlar. İkinci üniversite için yeterli sayıda akademisyen mevcut’ ifadelerini kullandı.

Modern hal yapılmalı
Kent Şurası Üyesi, Sakarya Ziraat Odası Başkanı Hamdi Şenoğlu ise Büyükşehir Belediyesi’nin yeni hal projesi ile ilgili konuştu. Şenoğlu, “Sebze hali kaldırılmak isteniyor. Yeni yapılacak olan sebze halini Kirazca’da birinci derecede tarım arazisinin olduğu yere yapacaklar. Bununla ilgili Hal Kurulu’ndan karar geçirilmiş, imzalanmış. Tarım Müdürlüğü bu kararı onaylamamış Toprak Kurulu halin yapılacağı yer için onay vermediği için. Yeni hali tarım arazisi bozulmuş olan Alancuma’daki yere yapın. Neden verimli tarım alanına tesis kuruyorsunuz? Yeni halde 83 dükkan yer alacak. Bu yeterli değil. Yeni hal yaparken büyük ve yeterli şekilde modern hal yapılması lazım“ dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE