Serdivan Belediyesinin ismini kullanıyorlar

Serdivan Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, belediye başkanı, yardımcıları ve bürokratların isimleri kullanarak, ihtiyacı olan çocuklara yardım amacıyla para talep edildiği belirtilerek, “Bu talepleri dikkate almayın” uyarısında bulunuldu.

Serdivan Belediyesinin ismini kullanıyorlar

Belediye tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Serdivan Belediyesi'nin, belediye başkanımızın, başkan yardımcılarımızın ve bürokratlarımızın isimleri kullanılmak sureti ile; belediye adına ihtiyacı olan çocuklar için kıyafet, kırtasiye alışverişi yapılacağı söylenerek, hesap ve/veya IBAN numarası paylaşılarak esnaflarımızdan ve vatandaşlarımızdan para talep edildiği belediyemize yapılan şikayetler doğrultusunda tespit edilmiştir. 
YASAL İŞLEM
Konu ile ilgili kolluk kuvvetlerine gerekli bilgilendirme yapılmış olup ayrıca yasal işlemler de başlatılmıştır. Serdivan Belediyesi veya görevli bürokratları adına şahıs, işletme veya kurumlardan herhangi bir yardım talebinde bulunulması kesinlikle söz konusu değildir. Bu tarz talepte bulunan kişilere kesinlikle itibar edilmemesi, bahse konu durumla karşılaşılması halinde ise konunun en kısa sürede Emniyet birimlerine iletilmesi hususu kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER