Serdivan'da gökyüzünde helikoptere bağlı insan taşıdılar!

Serdivan'a yüksek gerilim hatlarını kontrol için gelen TEİAŞ görevlileri, 100 metre yükselen helikoptere çelik halatla bağlı sepetin içinde termal kameralarla inceleme yaptı.

Serdivan'da gökyüzünde helikoptere bağlı insan taşıdılar!

sakaryayenihaber.com-Azim ÇELİK'in haberi


Serdivan Yazlık Köprübaşı Mahallesi'nde bu sabah 07.00 sıralarında vatandaşların şaşkınlıkla karşıladığı bir çalışma vardı.

Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi(TEİAŞ) görevlileri, ilçe ve şehirler arası enerji iletimi sağlayan yüksek gerilim hatlarını kışa hazırlamak için bir ekip görevlendirdi.

Bu ekip, helikopterle Köprübaşı Mahallesi'ndeki boş bir araziye geldi. Üzerlerinde koruma ve sabitleme ekipmanları bulunan görevliler, helikoptere çelik halatlarla bağlanan bir sepetin içine bağlandı.

Bu dakikalarda helikopter kalkış yaptı ve yaklaşık 100 metre havalandı. Gökyüzünde süzülen helikoptere bağlı sepette sallanan elektrik görevlileri, ellerindeki termal kamera ve elektronik cihazlarla hatlar üzerindeki hataları tespit etti.

Metrelerce yükseklikte yaptıkları inceleme sonucu, enerji taşınmasında oluşabilecek hataları belirleyen görevliler onarım planlaması için rapor tuttu.

Bu anlarda pencere ve balkonlara çıkan vatandaşlar helikopter ve altında insanların olduğu sepeti görünce şaşkına döndü.

Yapılan çalışmayı cep telefonlarıyla kaydeden vatandaşlar,"Gözlerimize inanamadık, insanlar gökyüzünde uçuyordu" gibi ifadeler kullandı. 

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2020, 13:02
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER