SERDİVAN'DA BALKAN RÜZGARI ESTİ

Serdivan Bosna-Sancak Eğitim Kültür ve Spor Kulübü Derneği Serdivan Belediyesinde balkan öğrencilerinin buluştuğu bir etkinlik düzenledi.

SERDİVAN'DA BALKAN RÜZGARI ESTİ

Serdivan Bosna-Sancak Eğitim Kültür ve Spor Kulübü Derneği’nin düzenlediği etkinlik gecesine Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Serdivan Kaymakamı Muhsin Çatmadım,Sakarya Üniversitesi Rektörü Muzaffer Elmas, dernek başkanları, Balkan öğrencileri ve çok sayıda kişi katılım gösterdi. Programda konuşma yapan Sakarya Üniversitesi Rektörü Muzaffer Elmas “Üniversitemizde 4 bine yakın misafir öğrenciler var. Bunların bir bölümü Türk Cumhuriyetlerinden, bir bölümü Orta Doğu’dan, bir bölümü Afrika’dan ve bizimde önem verdiğimiz bir kısım öğrencide Balkanlardan var. Balkanlardan gelen üniversitemizde 444 öğrencimiz var. Biz aslında Balkanlardan gelen hiçbir öğrenciye hayır demiyoruz. Hepsini bir şekilde üniversitemize yerleştirmeye çalışıyoruz. Çünkü biliyoruz ki Sakarya’da onlara kucak açıyor. Oradan gelen öğrencilerde burada fazlasıyla mutlular burayı çok seviyorlar” dedi.
ÜLKENİN GELECEĞİ
Programda konuşma yapan Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar Sakarya’nın Balkan öğrencilerine kucak açtığını belirterek “Balkanlar bu ülkenin geleceğidir. Türkiye Balkanlar olmadan Balkanlarda Türkiye olmadan asla ayakta duramaz. Bunu belki bir yüz yıl hatırlamadık birbirimizden uzak kaldık, birbirimizi aramadık sormadık, ama son 10 yıl için şunu net bir şekilde söyleyebilirim, kardeşlik duyguları yeniden başladı ve kardeşler yeniden birbirini buldu. İnşallah bu kardeşlik çok daha ileriye giderek yeniden o büyük medeniyetin güçlü günlerine beraber gideceğiz” dedi.
DAYANIŞMAMIZ ARTIYOR
Son olarak konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen Serdivan Kaymakamı Muhsin Çatmadım belediye’ye ait olan bu salonda derneğin düzenlemiş olduğu bu etkinlikte birlikte olmaktan dolayı son derece mutlu olduğunu belirterek “Son derece güzel bir etkinlik gerçekleştiriliyor. Dernek başkanımızı ve kendisine destek olan dernek yöneticilerini böyle bir etkinlik gerçekleştirdikleri için kutluyorum. Görüyorum ki öğrencilerimize sahip çıkılmış onlarla bir araya gelinmek için böyle bir gece düzenlenmiş. Bu tür etkinlikler bizi bir araya getiriyor dayanışmamızı artırıyor” diyerek konuşmasını bitirdi. Konuşmaların ardından program Balkan öğrencilerinin kendi geleneklerine özgü dans gösterileriyle devam etti. Şirin Yılmaz-Adil Demirel

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner21

izmir escort