Serdivan'da Bosna rüzgarı

Serdivan Belediyesi geleneksel Ramazan etkinlikleri kapsamında önceki akşam düzenlenen konserde Bosnalı ünlü sanatçı Burhan Şaban sevenleriyle buluştu

Serdivan'da Bosna rüzgarı

Bosna’dan selam getiren Şaban sel felaketinin ardından yapılan yardımlar için de vatandaşlara teşekkür etti
Serdivan Belediyesi Ramazan etkinlikleri Burhan Şaban konseriyle devam etti. Alandaki vatandaşları Türkçe ve Boşnakça selamlayan Şaban, Serdivan’dan çok etkilendiğini belirterek, düzenlenen bu tür organizasyonların birlik ve beraberliği pekiştirdiğini söyledi. Boşnakça ve Türkçe ilahilerin yanı sıra Sevdalinka şarkıları ile de alandaki kalabalığa keyifli bir Ramazan gecesi yaşatan Şaban, zaman zaman mikrofonu seyircilere uzatarak kendisine eşlik etmelerini istedi. Konser sırasında Balkanlardan ve özellikle Bosna Hersek’ten Serdivan’a selam getirdiğini belirten Şaban, “Geçmişte ülkemizde yaşanan savaş sebebi ile buradaki kardeşlerimizle olan bağımız güçlenmişti. Kısa bir süre önce yaşadığımız sel felaketinde ise bu kardeşliğimiz daha da pekişti. Bu vesile ile maddi ve manevi tüm yardımlar için teşekkür ederiz” dedi.
TEŞEKKÜR
Konseri Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, AKP Serdivan İlçe Başkanı Osman Çelik ile birlikte izledi. Konser bitiminde sahneye çıkarak kısa bir konuşma yapan ve Burhan Şaban’a teşekkür eden Alemdar, “Biz biriz, beraberiz ve bütünüz. Hep beraber yine eski günlerdeki gibi huzur içerisinde yaşamak için kanını döken, hayatını kaybeden Bilge Kral başta olmak üzere tüm gençlerimize Allahtan rahmet diliyorum. Ayrıca kardeşliğimizi baki kılan, bizi pekiştiren, ayırmaya çalışanlara fırsat vermeyen siz değerli hemşehrilerime de teşekkür ediyorum. İnşaallah daha güzel akşamlarda daha güzel programlarda buluşmak üzere Burhan kardeşime de teşekkür ediyorum” dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE