Serseri kurşun hayatını kararttı

Serseri kurşun hayatını kararttı

Serseri kurşun hayatını kararttı

18 yıl önce sevgilisi ile görüşen erkek arkadaşını beklediği sırada kızın ağabeylerinin açtığı ateş sonucu sakat kalan 2 çocuk babası, akülü aracı arızalandığı için evde hapis hayatı yaşıyor.

Ameliyata sakat kaldı
Aytekin Debreli(42), 1991 yılında arkadaşı, sevgilisi ile görüşürken onu beklediği sırada kızın ağabeylerinin açtığı ateş sonucu omuriliğine yakın yerden vuruldu. Saldırının ardından yürüme zorluğu yaşayan Debreli, 3 yıl sonra evlendi. Evlendikten 2 yıl sonra hastalığı ilerleyen Debreli, tedavi olmak için yattığı ameliyat masasında sakat kaldı. Doktorların 'bir daha yürüyemeyeceksin' dediği Debreli, 13 yıldır cezaevi hayatı yaşıyor.

Serseri kurşunla vuruldu
Adapazarı'nda eşi Emine (44), çocukları Enes (13) ve Seyit (10) ile birlikte yaşayan Debreli, yaşanan olayı şöyle anlattı: 'Arkadaşım askere gidecekti. Sevgilisiyle görüşmeye benim de gelmemi istedi. Kendisi sevgilisiyle görüşürken ben de uzakta bekliyordum. Bu sırada kızın ağabeyleri arkadaşımı görmüş ve silahla kovalamaya başlamış. Arkadaşım yanımdan hızla kaçtı. Ne olduğunu anlayamadan arkadan kızın ağabeyleri ateş açtı. Vurulduğumu anlamadım. Birden başım döndü ve yere düştüm. Ateş edenler yoldan geçen bir aracı durdurarak beni hastaneye gönderdiler.'

'Yürümeyi çok özledim'
En çok yürümeyi özlediğini kaydeden Debreli, çocukları doğduğundan beri hiç birlikte yürüyemediklerini ve bunun üzüntüsünü duyduğunu söyledi. Sakat kaldıktan sonra malulen emekli olduğunu anlatan Debreli, geçimlerini emekli maaşı ve hayırseverlerin yardımıyla sürdürdüklerini bildirdi. Akülü aracı arızalı olduğu için evden dışarı çıkamadığını ifade eden Debreli, şöyle konuştu: 'Akülü aracım bozuk olduğu için evden çıkamıyorum. En büyük özlemim çocuklarımla birlikte dışarı çıkıp yürüyebilmek. Ben halime şükrediyorum. Benden kötüleri de var. Beni bu duruma düşürenler şimdi rahatça dolaşabiliyorlar belki de. Ancak ahirette yaptıklarının hesabını verecekler.'

Kocasını sırtında taşıyor
Emine Debreli ise eşinin tüm ihtiyaçlarını kendisinin karşıladığını söylüyor. Evin merdivenleri yüksek olduğu için eşini sırtında taşıdığını belirten Debreli, 'Eşimi evin içinde tuvalete götürüp getirirken sırtımda taşıyorum. Dışarı çıkarken de merdivenler yüksek olduğundan sırtımda götürüp getiriyorum. Bu nedenle bel ağrısı çekiyorum. Onun durumuna çok üzülüyorum. Akülü aracı sağlam olsa en azından dışarı çıkıp dolaşabilecek. Şimdi evde hapis hayatı yaşıyor. Hiçbir yere gidemiyoruz. Durumum olsa bir engelli otomobili almak istiyorum. Ehliyet alıp onu gezdirmek istiyorum.' şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE