Servisçilerin S plaka tedirginliği!

Sakarya'daki öğrenci ve personel servislerinin sahipleri, S plakanın dağıtımında kolaylık sağlanarak yeni plakalar dağıtılacağı söylentileri üzerine harekete geçti. 

Servisçilerin S plaka tedirginliği!

sakaryayenihaber.com - 
Sakarya'daki öğrenci ve personel servislerine S plaka verilmesine yönelik çalışmalar sonucu 2015 yılında, uygulamaya geçildi. 
Büyükşehir Belediyesi, SATSO ve SESOB ortaklığında yürütülen çalışma kapsamında Sakarya'da sektör içinde en az 5 yıl vergi kaydını bulunanlara, SESOB ya da SATSO oda kaydı bulunanlara, fatura ve maliye kaydı ibraz edenlere yçnelik 2 binin üzerinde S plakala belirli bir ücret karşılığında dağıtıldı. 

Daha sonra gelen talepler üzerine bu sayı 3 bin 300'e çıkartılarak, önümüzdeki 25 yılın ihtiyacını da karşılayacak şekilde belirli sayıdaki plana askıda tutuluyor. 

O ZORUNLULUK KALKACAK MI?
Sakarya Otobüsçüler ve Servis Araçları Odası Başkanı Cevat Demir, bugün bir açıklama yaparak yeni S plakaların dağıtılacağını, bu yapılırken de "Sakarya'da 5 yıl vergi mükellefi olma zorunluluğunun" kaldırılacağını duyduklarını söyledi. 

"İNANMAK İSTEMİYORUZ"
Demir açıklamasında; "Büyükşehir Belediyesimizin, il dışından gelecek büyük firmalarla Sakarya esnafını karşı karşıya getirecek, şehirde bir plaka tekeli oluşturacak işin içinde olacağını inanmak istemiyoruz. Tüm bu kaygıları gidermek, durumu aydınlığa çıkarmak için üst kuruluşlarımız SATSO ve SESOB'un SBB Başkanı Ekrem Yüce nezdinde girişimde bulunmasını talep ediyoruz" ifadelerini kullandı. 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2020, 15:37
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ben
Ben - 7 ay Önce

bence bu mevzuda tekelleşme oldu.bana 1 tane servisçi gösterin işini adam gibi yapan yok.piyasada ne kadar dolmuşçu ......... varsa hepsi servis şöförü olmuş.