SESAM heyeti, projelerini Vali Nayir ile paylaştı

Sakarya Üniversitesi Sakarya Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi (SESAM)Müdürü Doç. Dr. M. Çağlar Özdemir, yönetim kurulu üyeleri ve araştırma ekibi ile birlikte Vali Ahmet Hamdi Nayir'i makamında ziyaret etti. 

SESAM heyeti, projelerini Vali Nayir ile paylaştı

Sakarya için önem arz eden ve sürekliliği olan üç proje hakkında görüş alışverişinde bulunulan ziyarette kabulleri ile desteklerinden dolayı Vali Ahmet Hamdi Nayir’e teşekkür ettiklerini ifade eden SESAM Müdürü Doç. Dr. M. Çağlar Özdemir, şehir kültürünün oluşturulması ve Sakarya'nın sosyal, ekonomik olarak daha üst sıralara çıkabilmesi adına üç proje geliştirdiklerinden bahsederek, “Şehir projemiz, ilk günden bugüne dikkate değer bir ilerleme kaydetti. 

sehirhafizasi.sakarya.edu.tr üzerinden herkesin ulaşabileceği bu platforma, hem Valiliğimizin hem de konuya duyarlı Sakaryalıların destekleri artarak devam ediyor. Bununla birlikte Sakarya Sanayi Envanteri projemiz de var. Amacımız, Sakarya'nın makine ile işgücü potansiyelini ortaya koymak ve bu potansiyeli nasıl çalıştırabileceğimizi planlamaktır. Diğer taraftan da yine Sakarya'nın ve Sakaryalıların yaşam standartlarını önemli ölçüde yükseltecek, refah düzeyini artıracağını öngördüğümüz bir Akıllı Şehir Stratejisi projemiz üzerinde çalışıyoruz. Şehrin bütün kurumlarıyla entegrasyon kurularak gerçekleştirilecek bu üç Sakarya projesinde, Valiliğimiz başta olmak üzere, tüm kurumlarımız, STK'larımız ve bu şehirde yaşayan herkesin desteğini almayı umut ediyoruz" ifadelerini kullandı.

"Büyük Düşünülmeliyiz ki Büyük İşler Yapabilelim”

Ziyaretten ve ilimiz adına yapılan çalışmalardan memnuniyet duyduğunu ifade eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, Sakarya'yı yansıtacak ve ileriye götürecek her projenin destekçisi olduklarını belirterek, “Sakarya'da bir şehir kültürü oluşturulmalıdır. Şehrin hangi bölgesi turizme yönelik düzenlenecek, hangi alanlar tarıma ayrılacak, sanayileşme nerede yapılacak, bunlar belirlenip bu program üzerinden yol alınması gerektiği kanaatindeyim. Böylelikle şehrin sürdürülebilir bir politikası olacak ve nerede ne yapabilir olduğumuzu detaylandırabileceğiz. Sakarya'da yaşayan herkes Sakaryalıdır, böyle düşünürsek herkes bu şehir için elini taşın altına koyar. Sözü edilen bu projeler Sakarya'da bir şehir kültürü oluşması için, Sakarya'nın tarihi ve geleceği için önem arz ediyor. Üzerimize düşeni, bağlı kurumlarımızla yapmaya hazırız" dedi.

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER