SESOB İSTİŞARE TOPLANTISINA KATILAN MİLLETVEKİLİ ATABEK ESNAFA SESLENDİ: YERLİ ÜRETİM ÖN PLANA ÇIKMALI

Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği, başkanlar istişare toplantısı yapıldı. Toplantıya katılan Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, “yerli ve milli üretimin ön plana çıkmalı” dedi

SESOB İSTİŞARE TOPLANTISINA KATILAN MİLLETVEKİLİ ATABEK ESNAFA SESLENDİ: YERLİ ÜRETİM ÖN PLANA ÇIKMALI

SESOB BAŞKANLAR TOPLANTISI
Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği (SESOB) tarafından düzenlenen 'Başkanlar kurulu yıllık istişare toplantısı' Sen Hotel de gerçekleşti. Programın açılış konuşmasını yapan SESOB Başkanı Hasan Alişan faaliyet sunumu yaparak birlik ve beraberlik vurgusu yaptı. oplantısının açılış konuşmasını SESOB Başkanı Hasan Alişan yaptı.
KÖT KOMŞU MAL SAHİBİ YAPAR
Toplantıya katılan AKP Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, 15 temmuzdan sonra, bu gün yaşanan ekonomik savaşa karşı hep birlikte dik durulduğunu vurguladı. Atabek yaptığı açıklamada, “Kötü komşu mal sahibi yapar diye bir söz var.. Bu bağlamda yerli ve milli üretimin önemi ön plana çıkıyor" dedi.

Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği (SESOB) tarafından düzenlenen 'Başkanlar kurulu yıllık istişare toplantısı' Sen Hotel de gerçekleşti. Programın açılış konuşmasını yapan SESOB Başkanı Hasan Alişan faaliyet sunumu yaparak birlik ve beraberlik vurgusu yaptı. oplantısının açılış konuşmasını SESOB Başkanı Hasan Alişan yaptı. 2018 yılının ilk 8 ayını değerlendiren Başkan Alişan, bu süre içerisinde birliği 16. 790 kişinin çeşitli sebepler nedeni ile ziyaret ettiğini belirterek, kişilere sicil işlemi, eğitim gibi hizmetler verildiğini ifade etti. Alişan, "Bu yıl 62 meslek odamızın tamamında oda seçimlerini tamamladık. 50 odamız yeni 127 yönetici arkadaşımızı kazandı. Bazı oda arkadaşlarımız göreve devam ederken bazıları görevi yeni arkadaşlarımıza devretti. Dünyanın en kolay şeyi seçilmek, en zor şeyi ise bir daha seçilmektir. Bu bağlamda yeniden seçilen başkanlarımızı tebrik ediyor, görevi devir eden başkanlarımıza da teşekkür ediyorum" dedi.
FEDAKARLIK GEREKTİRİR
Oda başkanı olmanın büyük fedakarlık gerektirdiğini belirten Alişan, "Bu göreve seçilen arkadaşlarımız yeri geldiğinde işlerinden, ailesinden fedakarlık ediyorlar, edecekler" ifadelerini kullandı. Bazı sektörlerin bitme noktasına geldiğinin de altını çizen Alişan, bu sektörleri de teknolojiye ayak uyduracak şekilde revize etmek için çalışacaklarını ve bu mesleklerin yok olmasını engelleyeceklerini söyledi.
ENTEGRE ETMELİYİZ
Alişan, "Sakarya'da esnaf camiası erkek egemen bir yapıda. Bunu değiştirmek ve kadın esnafımızı sektörlerin içerisine çekmek için ve var olan kadın esnaflarımızın birbirleri ile dayanışma içerisinde bulunabilmesi için birliğimiz bünyesinde Kadın  Dayanışma Kurulumuzu kurduk. Şu an sonuç alacak aşamada değil süreç aşamasındayız."   En büyük projelerinin SESOB bünyesinde açılan Mesleki Sınav Merkezi ve eğitim kampüsü olduğunu belirten Hasan Alişan, Camili'de eğitim ve sınav merkezlerini büyüterek kampüs haline getirme hedefinde olduklarını söyledi. Bu eğitim kampüsü ile birlikte esnafın en büyük dertlerinden biri olan ara eleman (çırak) ihtiyacını karşılama amacında olduklarını sözlerine ekledi. Esnaf ve sanatkarlar için yerel yönetimlerle iletişimin oldukça önemli olduğunu söyleyen Alişan, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu'na teşekkür ederek "Bizi ilgilendiren her konuda bizim fikrimiz alınmadan adım atılmıyor. Bu biz esnaf ve sanatkarlar açısından çok önemli ve kıymetli." dedi.
YERLİ VE MİLLİ ÜRETİM
SESOB Başkanı Hasan  Alişan’dan sonra konuşma yapan AKP Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, kendisinin de bir esnaf çocuğu olduğunu ve esnaflıktan geldiğini belirterek her zaman esnafın yanında olacağını söyledi.    Türkiye'nin zorlu bir süreçten başarı ile geçtiğini söyleyen Atabek, "15 Temmuz darbe girişimine karşı durduğumuz gibi bugün de ekonomik saldırılara karşı dik bir şekilde duruyoruz. Bu yüzden sizlerin birlik ve beraberlik içerisinde olduğunu görmek bizi çok mutlu ediyor. Çünkü sizler hayatın her noktasındasınız. Kötü komşu mal sahibi yapar diye bir söz var. Bizler de şu an o durumdayız. Dışarıdan ithal ettiğimiz her şeyi kendimiz üretebilecek ve hatta ihraç edecek duruma gelmeliyiz. Bu bağlamda yerli ve milli üretimin önemi ön plana çıkıyor." dedi.BELGESİZ VE EĞİTİMSİZ
SESOB'un kadınlarla ve eğitimle ilgili çalışmalarını takdir ettiğini de belirten Atabek, "Kadın esnaflarımızı sisteme entegre etmeyi çok önemsiyorum. Eğitim programları ile birlikte belgesiz ve eğitimsiz hiç kimse kalmayacak. Böylece kalite standartları yükseltilecek. Bunu hep birlikte yapacağız. Hep birlikte şehrimize ve ülkemize hizmet etmeye devam edeceğiz." dedi. Erol ÖĞÜT

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE