SESOB'tan ödüllü girişimcilik eğitimi

SESOB ve Purdue Üniversitesi işbirliğiyle girişimcilik eğitimi verilecek. Projede her ilden 60 üniversite öğrencisi ya da üniversite mezunu olan 35 yaşını geçmemiş toplam 300 kişiye girişimcilik eğitimi verilecek. Birinciye bin dolar ödül verilecek.​​​​​​

SESOB'tan ödüllü girişimcilik eğitimi

Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği girişimciler için hazırladığı yeni projesini tanıtmak için basın toplantısı düzenledi. SESOB ve Purdue Üniversitesi’nin işbirliğiyle yürütülecek girişimcilik eğitimi bugün başlayacak. Projede bin dolar ödül verilecek. ABD Ankara Büyükelçiliği, Purdue Üniversitesi ve Sakarya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’nce düzenlenen eğitimlere katılan herkese belge verilecek.

300 KİŞİYE EĞİTİM

SESOB Başkanı Hasan Alişan, “Sakarya, Bilecik, Bolu, Düzce ve Yalova Esnaf ve Sanatkarlar Odaları dahilinde gerçekleşecek olan projede her ilden 60 üniversite öğrencisi ya da üniversite mezunu olan 35 yaşını geçmemiş toplam 300 kişiye girişimcilik eğitimi verilecek. Girişimcilik eğitimine her üniversite bölümünden katılım sağlanabilecek. Eğitimin ilk aşamasının sonunda yapılacak değerlendirme ile her ilden 6 katılımcı seçilerek toplamda 30 kişilik gruba girişimcilik eğitiminin ikinci fazı verilecektir. Bu eğitimler sonunda değerlendirici jüri tarafından seçilen en iyi proje fikrine, proje kapsamında tanımlanan bin dolar para ödülü verilerek iş kurmasında destek olunacaktır” dedi.

GÖSTERE GÖSTERE

Genç girişimcilere girişimcilik ruhu kazandırmayı hedeflediklerini bildiren Başkan Alişan, “Bu proje ile esnaf ve sanatkarlarımızın vizyonlarını genişletmeyi girişimcilik ruhu kazandırmayı, daha güçlü yenilikçi olmalarını hedeflemekteyiz. Göstere göstere faaliyetimizi anlata anlata bilgi birikimimizi, bilgi gücümüzü onlara göstererek düşündükleri bir ülke olmadığımızı kanıtlamak istiyoruz” şeklinde konuştu. Girişimcilere hafta sonu 16 saat eğitim verilecek. Programın birinci aşaması 7-8 Mart 2020 tarihinde Sakarya ve Yalova’da, 13-14 Mart 2020’de ise Bilecik, Bolu ve Düzce’de yapılacak. Programın ikinci aşaması ise Sakarya’da 13-14 Haziran 2020 tarihinde gerçekleşecek. 
Şevval Geçin- Furkan Develi

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER