SESOB TARAFINDAN VERİLEN BİLİRKİŞİ EĞİTİMİ BAŞLADI

Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) tarafından verilen zorunlu “Bilirkişilik Temel Eğitimi” ilk kursiyerlerini ağırladı. 24 saatlik eğitimin ardından kursiyerlere belgeleri verilecek

SESOB TARAFINDAN VERİLEN BİLİRKİŞİ EĞİTİMİ BAŞLADI

ZORUNLU EĞİTİM
Adalet Bakanlığı’nın bilirkişilik müessesini kurumsallaştırmak için başlattığı proje kapsamında zorunlu temel eğitim kursları başladı. Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) tarafından verilen eğitimin ilk kursiyerleri törenle eğitime başladılar. 24 saatlik zorunlu kurs görecek bilirkişiler aldıkları belgeleri Bölge Adliyelerinde oluşturulan Bilirkişilik Bölge Kuruluna müracaat ederek mahkemelerce atanabilecekler.
DOKTORA ŞARTI
Adalet Bakanlığı kursiyerlere ders verecek uzmanlardan en az birisinin doktorasını yapmış hukukçu olması zorunluluğunu getirdi. Doktorasını yapmış hukuk fakültesi mezunu öğretim görevlisi tarafından verilen kurslara katılım zorunluluğu var. Bilirkişi olarak davalara bakabilmek için 24 saatlik zorunlu temel eğitimi başarıyla tamamlamak yeterli olacak. SESOB zorunlu Bilirkişilik Temel eğitimine katılan ilk kursiyerler için kokteyl düzenledi.
KURSLAR DEVAM EDECEK
SESOB tarafından yapılan açıklamaya göre, “24 kişilik sınıflarda eğitimlerimiz devam edecek. İlk kursiyerlerimiz eğitim almaya başladı. Bundan sonra ki süreçte de eğitimlerimiz, uzman eğiticiler tarafından verilmeye devam edilecek. 24 kişilik sınıflarda eğitim vererek, Adalet Bakanlığı tarafından kurumsallaştırılmaya çalışılan bilirkişilik müessesine ciddi katkı vereceğimizi düşünüyoruz” denildi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER