SGC BAŞKANI SEZAİ MATUR İMKB'NİN KONUĞU OLDU

Sakarya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Yenihaber Gazetesi Genel Yayın Müdürü Sezai Matur IMKB Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Radyo TV Alanı öğretmen ve öğrencileri ile bir söyleşi gerçekleştirdi.

SGC BAŞKANI SEZAİ MATUR İMKB'NİN KONUĞU OLDU

IMKB Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Radyo TV Alanı Şefi Zeki Beyhan’ın katkılarıyla Sakarya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sezai Matur, öğrencilerle bir araya geldi. Gerçekleşen söyleşi okulun konferans salonunda yapıldı. Söyleşiye okul müdürü Hüseyin Ünsal İskender, Radyo TV Alanı öğretmen ve öğrencileri katıldı.
BASININ GÜCÜ
Kendini tanıtarak başlayan Matur, yerel sektörden, internet gazeteciliğinin gelişim sürecinden bahsederek söyleşiye giriş yaptı. Ardından ulusal medyanın da genel bir profilini çizdi. 15 Temmuz gecesinde yaşanılan olaylar nedeniyle üzüntüsünü dile getiren Matur, 15 Temmuz’da hem Türk halkının hem de ulusal basının milli birlik ve beraberlik adına iyi bir sınav verdiğini vurguladı. Matur basının gücüne de değindi söyleşide Karasu yolunun yapımı, 200 yataklı hastanenin başlanması gibi yatırımların gerçekleşmesinde Sakarya basınının etkisi olduğunu vurguladı.
SORU YAĞMURU
30 yılı bulan meslek hayatındaki tecrübelerini, basın sektöründe ilerlemek isteyen öğrencilere ise tavsiyelerini anlattı. Öğrencilere bol bol okumaları konusunda tavsiyelerini aktaran Matur, mutlaka yükseköğretime devam etmeleri gerektiğini ifade etti. Ayrıca iyi bir gazeteci olmak için soru sormayı bilmenin gerekliliğe vurgu yaparak öğrencilerin sorularının güzel olduğunu belirtti. Soruları birebir yanıtladıktan sonra herkese ilgisi ve soruları için teşekkür etti. Şirin AKGÜL

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER