'SGK'DAN ŞİKAYETLER AZALDI'

SGK heyetini ağırlayan Vali Nayir, önceden sosyal güvenliğe dair çok fazla şikayet aldıklarını belirterek, “Günümüzde teknolojiye entegre olarak kurumun yapısının da güçlendirilmesi ile şikâyetler pek yok” dedi

'SGK'DAN ŞİKAYETLER AZALDI'

Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Erhan Çavuş, Sosyal Güvenlik Haftası etkinlikleri çerçevesinde teşkilat mensuplarıyla birlikte Vali Ahmet Hamdi Nayir’i ziyaret etti. Ziyarette konuşan İl Müdürü Çavuş, SGK olarak doğum öncesinden başlayarak ölüm sonrasına kadar devam eden hizmet verdiklerini belirterek, “Teşkilatımız hem bugüne hizmet ediyor hem de geleceğe dair yatırımlar yapıyor. Teknolojik gelişmeler ışığında birçok hizmet, özellikle E-Devlet uygulamalarından kolayca yapılıyor ve takip edilebiliyor” dedi.
HİZMETTE AKSAMA OLMUYOR
Görev yaptığımız süre içerisinde önceleri sosyal güvenliğe dair çok fazla şikâyet aldıklarına değinen Vali Nayir, “Ancak günümüzde teknolojiye entegre olarak kurumun yapısının da güçlendirilmesi ile vatandaşın işi zamanında ve tam olarak görüldüğünden şikâyetler pek yok. Özellikle prim sisteminde aksamalar yaşanırsa, bu sonuca etki ederek hizmette de aksamalar meydana getirecektir. Günümüzde bu gibi sorunlara pek rastlanmıyor.
GENEL SAĞLIK SİGORTASI
Devletimiz belki de dünyada çok az uygulanan Genel Sağlık Sigortası gibi çok önemli bir hizmeti de kaliteli bir şekilde veriyor. Bugün dünyanın en büyük ülkelerinde bile, bizim insanlarımıza sağladığımız imkânların birçoğu bulunmamaktadır. Bizde primini ödeyemeyecek durumda olanların primini devlet ödeyip, kimseyi o şemsiyenin dışında bırakmıyor. Sosyal devlet anlayışının da bir gereği olan bu uygulamalar ile devletimizin vatandaşına verdiği değer de ön plana çıkıyor. Bu haftalarda vatandaşlarımıza sunulan bu nimetlerin farkında olunmasına katkı sunmak ve bu konuların daha iyi bilinmesini sağlamak gerekiyor” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER