SİGORTA ACENTELERİNDEN KOMİSYON DÜŞÜRÜLMESİNE DEKLARASYON

SATSO 16. Meslek Komitesi üyeleri, 18 Kasım Çarşamba günü SATSO’da toplanarak, sigorta acentelerinin komisyonlarının düşürülmesine karşı deklarasyon yayınlayacak.

SİGORTA ACENTELERİNDEN KOMİSYON DÜŞÜRÜLMESİNE DEKLARASYON

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası’nda faaliyet gösteren ve çoğunluğunu sigorta aracılık hizmetleri ve finans sektör temsilcilerinin oluşturduğu 16. Meslek Komitesi üyeleri sigorta acenteleri ile 18 Kasım Çarşamba 10.00’da düzenlenecek toplantı öncesi bir araya geldi. Acentelerin komisyon ücretlerinin düşürülmesinin görüşüleceği toplantının ardından ortak bir deklarasyon yayınlanacak.
HAKSIZ UYGULAMA
Meslek komitesi üyelerinin katıldığı toplantının ardından konuşan Meclis Üyesi Zafer Yıldırım, sigorta şirketleri tarafından acentelerin komisyon oranlarının düşürülmesinin haksız bir uygulama olduğunu söyledi. Yıldırım, “Tek gelirimiz olan komisyonların düşürülmesi konusunu ilimizdeki acentelerimizle istişare ederek ortak bir bildiri yayınlamayı planlıyoruz. Aynı gemide yol aldığımız tüm sektör temsilcilerimizi 18 Kasım Çarşamba günü saat 10.00’da SATSO’da gerçekleştirilecek “Komisyonuma Dokunma” konulu deklarasyon toplantımıza bekliyoruz‘’ dedi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE