'Sıkıntımız insan'

Basının karşısına çıkan Sakarya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Hasan Sağlam, röntgen ve ultrason çekimlerinin uzun süreli gün verilmesiyle ilgili, “En büyük sıkıntımız insan. Aleti bir şekilde borçlanarak buluyoruz. Röntgeni kim çekecek

'Sıkıntımız insan'

Sakarya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Doç.Dr.Hasan Sağlam basın mensuplarıyla bir araya geldi. SEAH Konferans Salonu’nda düzenlenen toplantıya Sağlık Hizmetleri Daire Başkanı Prof. Dr. Yusuf Yürümez, İdari Hizmetler Daire Başkanı Dr. Hacı Ali Kahya ve Mali Hizmetler Daire Başkanı Mustafa Necati Çolak da katıldı. İlimizin sağlık alanındaki yatırımlarıyla ilgili konuşan Sağlam, “İlimiz için özellikle ön planda olan ve kamu hastanelerini ilgilendiren sorunları iyi bildiğimizi ve konuyla ilgili çözümler konusunda iyi bir çalışma ekibi oluşturduğumuzu düşünüyoruz” dedi.
BASIN DESTEĞİ
Görevini yerine getirmek için elinden geldiği kadar çalışmaya gayret edeceğini söyleyen Sağlam, “Bu işi yaparken bizden hizmet alan her bir vatandaştan başlayıp hemen herkesten, her kurum ve kuruluştan destek beklemekteyiz” diye konuştu. Bu konuda basının desteğinin de önemli olduğuna dikkat çeken Sağlam, kurum ile basın mensupları arasında doğru haber akışının sağlanmasının önemine değindi.
SAĞLIK HİZMETİ
Sağlam, “Bizler insanların sağlığının korunması, geliştirilmesi ve tedavisiyle ilgili süreçlerde ya da onları etkileyen durumlarda en mükemmeli de yapsak bunun doğru habere ve haber akışına dönüşmemesi durumunda arzu edilen sağlık hizmetinin sağlanamayacağını düşünmekteyiz. Sizler bizim yürüttüğümüz hizmetin doğru algılanması ve en iyi şekilde yürütülmesi konusunda önemli bir yer tutmaktasınız” diye konuştu.
‘İYİ NİYETLİYİZ’
İyi niyetli bir yaklaşımla çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Sağlam, “Başka bir niyetimiz yok. Tabi ki eksiğimiz yanlışımız olacak ama bunlardan geri dönebiliriz. Maksat açığımızı kapatmak” dedi. Toplantının sonunda basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Sağlam, ilimizdeki yoğun bakım sıkıntısıyla ilgili olarak, “Yatak sayısı bakımından çok da eksik değiliz. Bu konuda 2014 hedefini de aşmış durumdayız. Burada sorun yoğun bakımlık olmayıp da yoğun bakımda yatan hastalar” dedi.
DOĞUMEVİ
Vatandaşın hizmet algısına yönelik farklı bir değerlendirmesi olduğunu söyleyen Sağlam, “Bu konuda hem özel de hem bizde çeşitli çalışmalar var. Yatak sayısının arttırılmasına yönelik de çalışmalarımız var. Yakın zamanda 200’ü geçeceğimizi umuyorum” diye konuştu. SEAH acil servisinde enfeksiyon riski olduğuna dair sorulan soruyu cevaplandıran Sağlam, “Acil servisler maksadı dışında kullanılıyor. Buraya gelen hastaların yüzde 50’si acillik değil. Bu kadar giriş çıkışın olduğu bir ortamda böyle bir risk de olabilir ama bu hastaneden bulaşacak bir enfeksiyon değil” dedi.
UZMAN EKSİKLİĞİ
İlimize yapılacak olan Doğum Evi’yle ilgili konuşan Sağlam, “Oraya 250 yataklı hastane yapılacak. Tek ya da en fazla 2 yataklı odalar planlıyoruz. Bu ay veya önümüzdeki ay hastanenin ihalesine çıkılabilir” diye konuştu. Röntgen ve ultrason çekimlerinin uzun süreli gün verilmesiyle ilgili konuşan Sağlam, “En büyük sıkıntımız insan. Aleti bir şekilde borçlanarak buluyoruz. Röntgeni kim çekecek onların yerine kendiniz koyun. Bir gün kuzeyde bir gün Hendek’te bir gün güneyde çalışıyorlar. Bizim radyoluğumuz yok. Bunun için hizmet alımı yapacağız. Sıkıntılarımız kısa sürede düzelecek” dedi.
ENKAZ DEVRALMADIM
Sağlam kendisinden önce görev ypan arkadaşlara teşekkür ederek, “Arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Onlar iyi şeyler yaptılar. Bunların bir kısmı devam ediyor, bir kısmı karar aşamasında. Bugün bir şeyler yapıyorsak onlara teşekkür ediyoruz. Bundan sonra ben ve arkadaşlarım durumu daha da iyileştirecek. Enkaz devralmadım” dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE