Sınırdan acı haber! 4 şehit, 8 yaralı

PKK'lı teröristlerin Şanlıurfa sınırında düzenlediği bombalı araçlı saldırıda 4 güvenlik görevlisi Şehit oldu, 8'i yaralandı

Sınırdan acı haber! 4 şehit, 8 yaralıBarış Pınarı Harekatıyla terörden arındırılan Suriye'nin Resulayn kentinde yol kontrol noktasına bombalı araçla saldırı düzenlendi.

 PKK/YPG’li teröristlerce düzenlenen saldırıda  2 Jandarma personeli ile 2 yerel kolluk görevlisi şehit oldu, 6 Jandarma personeli ile 2 yerel kolluk görevlisi de yaralandı. 

Konuya ilişkin Şanlıurfa Valiliği'nden yapılan açıklamada;

"10.12.2020 tarihinde, saat 15:30 sıralarında Barış Pınarı bölgesinde bulunan Resulayn’daki bir yol kontrol noktasında, PKK/YPG’li teröristlerce bombalı aracın patlatılması sonucu; 2 Jandarma personelimiz ile 2 yerel kolluk görevlisi şehit olmuş, 6 Jandarma personelimiz ile 2 yerel kolluk görevlisi de yaralanmıştır.

Genel sağlık durumları iyi olan yaralılarımız Resulayn Hastanesi ile Ceylanpınar Devlet Hastanesinde tedavi altına alınmış olup, Valiliğimiz koordinasyonunda danışmanlık hizmeti verilen yerel kolluk birimlerince adli makamlarla gerekli koordinasyon sağlanarak olaya ilişkin tahkikata başlanmıştır. 
Terör örgütünün gerçekleştirdiği hain saldırıda şehit olan kahramanlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz" ifadelerine yer verildi.

Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2020, 18:12
banner3
YORUM EKLE