Sırma'ya ruhsat!

Sırma'ya ruhsat!

Sırma'ya ruhsat!

Sapanca Mahmudiye Deresi'nde kaçak olarak inşa edilen Sırma Su'ya ait şişeleme fabrikası yapılan imar değişikliklerinin ardından ruhsatlandırıldı. Fabrika ile ilgili yıkım kararı rafa kaldırıldı.

BAŞKANLAR BİLİYOR
Sapanca Mahmudiye Deresi'nin yatağında kaçak olarak inşa edilen Sırma Su'ya ait şişeleme fabrikası AKP Milletvekili Şaban Dişli'nin girişimleriyle ruhsata kavuştu. Davut Dişli'ye ait Sırma Su Fabrikası'nın kaçak inşaatının Sapanca Belediyesi tarafından mühürlenip yıkım kararı almasından sonra devreye giren AKP Milletvekili Şaban Dişli AKP'li Sapanca ve Büyükşehir Belediye Başkanları'nın konuyu bildiklerini ve ilgilendiklerini açıklamıştı.

TEPKİ SONUCU İSTİFA
Bu açıklamayı yaparken Genel Başkan yardımcılığı görevinde bulunan Şaban Dişli daha sonra MYK toplantısında Bülent Arınç ve Nihat Ergün'ün tepkisiyle görevini bırakmak zorunda kalmıştı. Dişli'nin istifasının ardından Büyükşehir Belediye Meclisi Mahmudiye Köyü'nün 1/5000'lik imar planlarını kabul etti, ardından daha önce Sapanca Belediye Meclisi'nin kabul 1/1000'lik planlar onaylandı ve yürürlüğe girdi.

SORUŞTURMA BİTMEDİ
1/1000'lik uygulama imar planının askı süresinin dolmasının ardından ruhsat talebinde bulunan Sırma Su'yun talebi Sapanca Belediyesi tarafından uygun görüldü ve daha önce yıkım kararı verilen dere yatağındaki fabrika ruhsatlandırıldı. Fabrika'nın yapımı sırasında çöken 3 dönümlük orman alanıyla ilgili Sapanca Cumhuriyet Savcılığı tarafından başlatılan soruşturma ise bir türlü sonuçlanmadı.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE