SİVASLILAR YENİ DERNEK BİNASINA KAVUŞTU

Sivaslılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Sakarya Şubesi, yeni dernek binasını dün düzenlenen tören ile açtı. Dernek, Eski Fabrika Caddesi üzerinde faaliyetlerine devam edecek.

SİVASLILAR YENİ DERNEK BİNASINA KAVUŞTU
banner24

Sivaslılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Sakarya Şubesi Eski Fabrika Caddesi üzerinde yeni binasında hizmete girdi.  Derneğin yeni hizmet binasının açılışına, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, AKP İl Başkanı Yunus Tever, Erenler Kaymakamı Salih Karabulut,  Adapazarı Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Çelikel, SATSO Yönetim Kurulu Üyesi Doğan Çatalbaş, dernek üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.
YENİ BİNA
Derneğin  yeni hizmet binasının açılışında  konuşan Sivaslılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Resul Dursun, tüm davetlilere teşekkür etti. Dursun yaptığı konuşmada, “Sakarya’da yaşayan Sivaslılar olarak, birlik ve beraberlik içinde faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Gelenek göreneklerimizi yeni nesillere aktarırken, ilimizde bulunan Sivaslıların birbirleri ile kaynaşmalarına katkıda bulunuyor. Her geçen gün büyüyen bu derneğimiz, artık yeni binasında hizmet verecektir” ifadelerini kullandı.
RENKLİ KÜLTÜR
Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ise konuşmasına  dernek üyelerini selamlayarak başladı. Yüce, “Sakarya bir biriden farklı ve güzel kültürleri bir arada bulunduğu bir ildir. Bu farklılıklar, şehrimizi tam bir mozaik haline getiriyor. Farklı kültürlerle, yaşamlarla, şehrimiz bir bütün. Sakarya  adeta küçük bir Anadolu. Bu vesile ile Sivaslılar Derneğinin açılışından bulunmaktan mutluluk duyuyor ve hayırlı olsun diyorum” dedi. Konuşmaların ardından protokol üyeleri derneğin açılış kurdelesini kesti. Serkan ÖZAY

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner21