Siyasete alet etmeyin

Ülke gündemini uzunca bir süreden bu yana işgal eden Tank Palet’in devri meselesinin gündelik siyasete alet edilmemesi gerektiğini söyleyen MHP Grup Başkanvekili Levent Bülbül...

Siyasete  alet etmeyin

“Bu konudaki tavrımız başından beri aynıdır. Ne işçi mağdur edilecek ne de Tank Palet özelleşecek. Konu bu kadar net” dedi.

TAVRIMIZ HEP AYNI
Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Sezai Matur’u ziyareti sırasında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanvekili Muhammed Levent Bülbül, “Tank Palet’in satılması söz konusu değil. Bunu başından beri dile getirdik. Sonunda bir özelleştirme söz konusu olmadığı ortaya çıktı. İşçilerin mağdur edilmeyeceğini söyledik. Gelinen noktada işçiler devlete ait şirkette çalışıyor. BMC firması ile iş ilişkisi kuruldu. Yani devlet güvencesindeki işçiler devlet teminatı ile maaşlarını BMC’den alıyor. Ama hiçbir hak kaybı yaşamıyorlar” dedi.

YERLİ VE MİLLİ 
Karasu’da BMC fabrika kurarken Tank Palet’in neden verildiğini sorguluyor” diyen Bülbül, “Bizim Karasu’daki fabrikayı bekleyecek halimiz mi var? Türkiye halen eski sistem tanklarla, yürüyen tabutlarla yola gidiyor. Bizim üreteceğimiz tankın motoru tamamen yerli olacak. BMC Motor’da Katar’ın hiçbir ortaklığı yok. Motor kısmı tankın en önemli kısımlarından bir tanesi. Günlük siyasetle ‘Tank Palet Katar’a satıldı’ algısı yapmaya kalkanlar, diğer milli değerlere göstermedikleri hassasiyeti bu konuda mı gösteriyorlar? Biz bunun altında iyi niyet arayamayız. Kimse kurusa bakmasın” diye konuştu.

ANLATMAK ÇOK ÖNEMLİ
Tank Palet konusunda yapılacakların önceden kamuoyuna açıklanması noktasında eksiklikler olduğunu söyleyen Grup Başkanvekili Bülbül, “Dünya iletişim çağında. Bir şeyi yapmak kadar anlatmak da önemli. Biz başından beri yapılacak olanların ülkenin hayrına olduğunu biliyorduk. Ancak bunun kamuoyu ile paylaşılması bu işin daha sorunsuz halledilmesini sağlardı. İnsanlar artık önceden araştırıyor, okuyor ve muhakeme yapıyor. Eğer siz doğru bilgiyi vermezseniz insanlar farklı kaynaklar tarafından yönlendiriliyor ve sonunda da size karşı cephe alınmış oluyor” ifadelerini kullandı. 

FİYAT YÜKSELİR
Fındık fiyatının bu dönem mahsul öncesi açıklandığını ve alımın yapılmasının da üreticiyi memnun ettiğini söyleyen Bülbül, “Dünyada fındık az, Türkiye’de verim yerinde. Fındık fiyatının 16,5-17 lira açıklanması piyasaya hakim olan firmanın en son isteyeceği şeydi. Beklenti devletin ya piyasaya girmemesi ya da fiyatı geçen seneki değere yakın açıklaması şeklinde olacaktı. O zaman fındık serbest piyasada 8-9 liralara gerilecek, firma da karına kar katacaktı. Piyasada bu aylarda arz fazlası olmasından dolayı fiyat düşebilir. Ancak kısa süre sonunda fındık hak ettiği değeri bulacaktır” şeklinde konuştu.

ÇATIŞMA BEKLİYORLAR
Milliyetçi Hareket Partisi ile AKP arasındaki her anlaşmazlıkta bir kesimin avuçlarını ovuşturduğunu söyleyen Bülbül, “Ancak istedikleri tartışıp Türkiye menfaatlerine bir şey oluşması değil. İstedikleri ittifakın ve darmadağın edilmesi. İki parti arasında fikir ayrılıklarının olması normaldir. Ancak bunları kamuoyu önünde tartışmanın ülkeye bir katkısı olur mu? İktidar partisi ile çatışmamızı bekleyenler aslında bu çatışmadan ülke menfaatine bir şey çıkmasını değil, aksine ittifakta bir parçalanma yaşanmasını ummaktadır. Bizim bu şekilde hareket etme lüksümüz, ülkeye bu kötülüğü yapma hakkımız yok” dedi.

KENDİLERİ NEREDE
AKP’den ayrılanların yeni kuracakları parti ile ilgili de görüş belirten MHP Grup Başkanvekili Bülbül, “Ayhan Sefer Üstün yakın zamanda MHP’nin Adalet ve Kalkınma Partisi altına boru bağlamış gibi oyları çektiğini söylemişti. Onun dediği gibi bir durum da yok onu belirteyim ama, velev ki onun dediği gibi olsun. MHP onun dediği gibi boru bağlayıp oy çalmaya çalışıyorsa kendileri ne yapmış oluyor. Bunu kamuoyu görmüyor mu zannediyorlar? Ben bu şekilde yapılan siyasetten bir sonuç alınacağına ihtimal vermiyorum. Eğer Davutoğl’nun güvendiği adam Ayhan Sefer Üstün ise gerisini siz düşünün” şeklinde konuştu.

İTTİFAK GÜÇLENDİRİLMELİ
Gerek Ali Babacan gerekse Ahmet Davutoğlu tarafından kurulan partilerin iktidarı hedeflemediklerini söyleyen Bülbül, “Bunların amacı iktidara hakim olmak değil, iktidarı değiştirmek. MHP’ye yakın zamanda oynanan oyun gibi düşünmek lazım. Nasıl o şekilde sağdan sola oy geçişkenliği sağlanmıştı. Bunlarınki de o mantık. Bu durumu bertaraf etmenin tek yolu Cumhur İttifakı’nı güçlendirmektir. Cumhur İttifakı’nın güçlendirilmesi ülkenin güçlendirilmesi anlamı taşır. İktidar partisinin de bu bilinçte olması ve Cumhur İttifakı’nın kıymetinin daha çok bilinmesi gerekiyor” ifadelerini kullandı.

KONGRE SÜREÇLERİ
Partinin zamanı geldiğinde kongrelerini gerçekleştireceğini ve bunun teşkilatları daha da güçlendireceğini söyleyen Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanvekili Muhammed Levet Bülbül, “Biz de çok hassas dönemlerden geçtik. Çok sancılı süreçleri geride bıraktık. Bu dönemleri göz önüne alarak partimizin daha önceki geleneklerine de uygun olarak kongreler gerçekleştirilecektir. Kongre takvimi açıklandıktan sonra, daha önceki kongre süreçlerinde olduğu gibi bir coşku olacak ve partimize yakışır bir dönem daha yaşanmış olacaktır” dedi. Bülbül’e İl Başkanı Ahmet Ziya Akar da eşlik etti.
 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2019, 10:43
banner3
YORUM EKLE