'Siyasi irade acil önlem alsın'

'Siyasi irade acil önlem alsın'

'Siyasi irade acil önlem alsın'

SESOB Başkanı Hasan Alişan, 2008 yılının esnaf açısından hiçte iyi bir yıl olmadığını belirterek, ' Siyasi iradenin radikal önlemler alarak insanlara huzur ve refahı yaşatması gerekir' dedi.

Değerlendirme
Sakarya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (SESOB)Başkanı Hasan Alişan, esnaf ve ülke açısından 2008 yılının çok büyük sıkıntılar içinde geçtiğini kaydetti. Alişan, 2009 yılının ferah bir yıl olması için siyasileri büyük yüklerin düştüğünü belirterek, ' Ekonomik gidişat hiçte iyi değil. Acil önlemler alınmasını gerekiyor. İnsanların yaşanan krizden en azami bir şekilde etkilenmesi, yaşanan krizin acısının bu insanlardan çıkmaması için radikal tedbirlerin alınması şarttır' dedi.

Kriz
Sakarya esnafının çok büyük sorunlar içinde olduğunu kaydeden Alişan, 'Bu sorunları çözecek olan siyasi iradedir. Siyasi iradenin daha etkin bir şekilde sorunun temeline inerek halkını refaha kavuşturması gerekir. En azından 2009 yılını huzurlu, rahat ve mutlu geçirmek istiyoruz' dedi. Yaşanan krizleri nedeni ile faturanın kesinlikle işçiye kesilmemesi gerektiğini söyleyen Alişan, ' Bunun için işvereni yönlendirecek olan ve işçi çıkartmasına yapacağı teşvikler ile engel olacak olan siyasi iradedir' dedi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE