Skandal olay sonrası özür açıklaması!

Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu'nun üniversiteler ile ilgili çirkin açıklamalar yaptığı programın sunucusu Sabri Balaman kamuoyundan özür diledi.

Skandal olay sonrası özür açıklaması!

sakaryayenihaber.com 

Sakarya Üniversitesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu, Akit TV'de katıldığı programda skandal ifadeler kullandı. Sabri Balaman'ın sunduğu ‘Derin Kutu’ adlı programına konuk olan Sofuoğlu, Z kuşağını ‘hedonist’ olmakla suçlayıp üniversitedeki derslere katılımın da düşük olduğunu söyledi. Üniversiteler için ayrıca Sofuoğlu, “Sayın Cumhurbaşkanımız da vurguladı. Neredeyse fuhuş evleri” dedi. Sofuoğlu’nun skandal ifadelerine stüdyodaki konuklar, “Hocam yapmayın. Biraz ağır oldu” diye tepki gösterdi.

ÖZÜR DİLEDİ

Sofuoğlu'nun tepki toplayan açıklamasının ardından programın sunucusu Balaman açıklama yaptı. Balaman yaptığı açıklamada, "Bilindiği üzere Akit TV'deki Derin Kutu programının moderatörlüğünü yapmaktayım. 15 Aralık 2020 tarihinde gerçekleştirdiğimiz Derin Kutu programında Sakarya Üniversitesi'nde akademisyenlik yapan Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu'nun açıklamalarıyla nahoş bir durum yaşanmıştır. Yayın esnasında Ebubekir Sofuoğlu'nun üniversiteler noktasında yaptığı 'Üniversiteler fuhuş yuvasıdır' açıklamaları gündem dışı bir konuşma üzerine gerçekleşmiştir. İlk saniyelerde durumu bir diğer konuğumuz Hüsamettin Aslan ile anlayamasak da, şahsım ve kamuoyu adına tabiri yanlış bulduğum için bunun ağır bir ifade olduğunu belirterek tepkimi gösterdim/gösterdik. Tüm üniversite öğrencilerini zan altında bırakan bu açıklama, tasvip etmediğimiz bir açıklama; bu üslup da, tasvip etmediğimiz bir üslupdur. Şahsım ve kanalım adına kamuoyundan, bu tarz bir açıklamaya mahal verdiğimiz için özür diliyorum." dedi. Serkan OK

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2020, 02:57
banner3
YORUM EKLE