Skandal! Sanatçıya özel göl manzaralı mesken

Akyazı Acelle Yaylası'nda yasak olmasına rağmen inşa edilen beton yapılar tepki çekti. Bu yapıların "protokol ve sanatçılar" için yapıldığı iddiası ise şaşkınlık yarattı

Skandal! Sanatçıya özel göl manzaralı mesken


sakaryayenihaber.com

Akyazı Acelle Yaylası'nda bu akşam saatlerinde çekilen fotoğraflar tepkilere neden oldu. 

Kaymakamlığın "Yaylalarda beton yapılara yasak" kararına rağmen yaylada gölet çevresinde, yeşillik alanın çinde 3 ayrı beton yapı inşa ediliği görüldü.  

Vatandaşlara "Yaylalarda ev, ahır ve çitler yasaklandı" duyurusu sonrasında yaylalarda bulunan çitler belediye ekiplerince yıkılmıştı. 

Gölün hemen kenarına inşa edilen beton yapıların fotoğrafları ilçede gündem oldu. 

Binaların yaylalara gelen misafir sanatçılar ve protokol üyeleri için yapıldığı iddiası ise tepkilerin dozunu arttırdı. 

İNSANLAR YOKKEN YAPIYORLAR

Beton binaları kayda alan vatandaş; "Acelle Yaylası'na şu an Kadırga olan mevkisindeyiz. Bizim bildiğimiz kanunlara göre beton yapı yasak yaylalara. Çoğu yerde yıkılmış yapıları. Buraya beton yapı yapıyorlar. Doğal güzellik malum vaziyette. Betonlamaya geçmişler. Biz yetkililere sesleniyoruz. Doğayı seyredelim derken şu an betonlaşmayı görüyoruz. Yetkili falan da yok. İnşaat işçilerinden başka kimse de yok. Ne gariptir ki insanların gelmediği zaman çok hızlı bir çalışma var burada. Ahşaptan yapılsaydı bunlar daha güzel olurdu diye düşünüyoruz." ifadelerine yer verdi.

banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kamil
Kamil - 7 ay Önce

Yalan haber,iftira atmayin bizim ülkemizde böyle seyler asla olmaz buhaaaaaaa