Skandal Whatsapp görüşmesi: Kıza bunu yazmış!

Sözcü yazarı İsmail Saymaz, 12 yaşındaki kız çocuğuna istismardan tutuklanan Uşşaki Tarikatı lideri Fatih Nurullah takma adlı Eyüp Fatih Şağban'ın bir çocukla yaptığı WhatsApp konuşmalarını yazdı.

Skandal Whatsapp görüşmesi: Kıza bunu yazmış!

Sözcü'den İsmail Saymaz, sözde Uşşaki Tarikatı lideri Fatih Nurullah'ın bir çocukla yaptığı Whatsapp konuşmasına köşe yazısında yer verdi.

İşte o köşe yazısının bir bölümü: 

Şağban: Bir daha sır açma, tamam mı?

Y.A: Tamam

Şağban: Rüyamda nikah görmüştüm dedi.

Y.A: Anladım, teşekkür ederim.

Şağban: Önemli değil, sen iyi ol, yeter

Y.A: Allah razı olsun.

Şağban: Ben senin ismini niye Ayşe koydum. Zuhurat olmasa yanına bile yaklaşmam. Yazışmaların hepsini boşalt e mi.”

Yazışmada Şağban kendini (haşa) Hazreti Muhammed'e, küçük Y.A.'yı da peygamber efendimizin eşi Hazreti Ayşe'ye benzetiyor.

“Zuhurat” ifadesinden kastı da rüya alemi…

Küçük Y.A.'nın kendisine rüya aleminde nikâhlandırıldığını söylüyor

TEHDİTLER SÜRÜYOR

Y.A.'nın avukatı olan Sakarya Baro Başkanı Abdurrahim Burak, yazışmanın bir yıllık geçmişe sahip olduğunu ve bir kısmının Şağban tarafından sildirildiğini öne sürüyor. Burak, Y.A.'nın yalnızca Sakarya'da değil, İstanbul'da bir dergâhta da istismara uğradığını savunuyor. Çocuğun mağdur edildiğinde 12'den küçük olduğunu vurgulayan Burak, cezanın 10 yıldan az olamayacağını söylüyor.Bu arada Şağban'ın avukatları, istismarın kanıtı olan ses kayıtlarının basına yansıması nedeniyle baba F.A.'dan şikâyetçi oldu. Baba F.A., gizliliği ihlal suçlamasıyla ifade verdi. F.A., halen tehdit edildikleri söylüyor.

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2020, 17:38
banner3
YORUM EKLE