Slogan savaşı! İşte böyle atıştılar

CHP Sakarya Milletvekili ve Grup Başkanvekili Engin Özkoç'un Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili yaptığı açıklamaların ardından Sakarya'daki milli irade STK temsilcileri CHP il binası önünde bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

Slogan savaşı! İşte böyle atıştılar

sakarayyenihaber.com-

STK temsilceleri ve bir grup vatandaşın hazır bulunduğu basın açıklaması öncesinde CHP'liler ve basın açıklamasına katılan grup arasında gergin anlar yaşandı. Polis ekipleri bölgede geniş güvenlik önlemi aldı.


Konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Peş peşe gelen şehit haberleri hepimizi derinden üzmüştür… Milli birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde Sakarya Milli İrade Sivil Toplum Kuruluşları olarak bizler dün meclis de düzenlediği basın açıklamasında Cumhurbaşkanımız ve Başkomutanımızın şahsında birlik ve beraberliğimizi hedef alan açıklamalar yapan Engin ÖZKOÇ’un açıklamalarıyla Rusya ve İran destekli katil Esed’i sevindirdiğini gördük. Bunu kabul etmemiz mümkün değildir. Hem zamanlaması hem de hedefi açıkça belli olan bu oyunu bozmak adına Sakarya Milli İrade STK’ları olarak buradayız.
Sakarya Milli İrade STK’ları olarak hafta başı düzenlediğimiz “Sakarya Devleti ve Milletiyle Omuz Omuza” temalı yürüyüş, basın açıklaması, şehitlerimiz için dua ve kıldığımız gıyabi cenaze namazında aslında içimizdeki öfke selini ortaya koymuştuk…
Gördüğümüz kadarı ile Rusya ve İran destekli katil Esed’e karşı öfkemizi herkes görmüş ama Sakarya Milletvekili olduğu halde Engin ÖZKOÇ görmemiştir. Merak ediyoruz:
Tam da bu süreçte en çok birliğe ve beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde Engin ÖZKOÇ’ u ne rahatsız etmiştir…
Ordumuzdan ardı sıra gelen haberlerle ülkemizin ve milletimizin yüzünü güldüren destansı zaferleri mi? 

Ya da Kilis’i Gaziantep’i, Hatay’ı ve sınırlarımızı korumak için, kanını bu vatan toprağı için döken şehitlerimizin öcünün misliyle alınması mı?

Yoksa katil Esad’ın Ordumuzun öfkesinden nasibini alması karşısında verdiği zayiat ve Esed ve işbirlikçi zalimlerin kurdukları tuzakların kendi ayaklarına dolanması mı?

Evet, Sayın ÖZKOÇ hangisi, seni rahatsız etmiştir…
Biz bildiğimiz gerçeklere şahit olmanın üzüntüsünü yeniden yaşıyoruz… Biliyoruz ki dünkü yaşananlar zamanlaması ve planlanması ne tesadüfi ne de sıradan bir olay değildir?
Oynanan oyunu gördük, Sayın ÖZKOÇ… 
Maalesef dışarıda ki oyun kurucuların uzaktan kumandası ile kendisinden istenileni yapmış, Milli Birlik ve Beraberliğimize kast etmiştir… Dün sırtımıza vurulan hançer daha öncede bu ülkede vesayetçilerin, 28 Şubatçıların ve 15 Temmuz hain darbe girişiminde ülkemizi işgale yeltenenlerin kullandığı hançerdir…
Oynanan oyunu gördük, Sayın ÖZKOÇ… 
Cumhurbaşkanımız ve Başkomutanımızın tam da Moskova ziyareti öncesi tertip komitesinin dışarıda olduğu belli olan bu provokatif eylemin amacı emperyalist Rusya’ya, katil Esed’ e el vermek değil de nedir?
Biz tarihi derinliği olan bir milletiz… Bundan bin yıl öncede, bugünde, bundan sonrada topuna, tüfeğine ve tankına göre değil; hak, adalet, inanç ve mazlum olma gibi ulvi değerlere göre saflarımızı tuttuk, tutmaya da devam edeceğiz… Bedeli ne olursa olsun geçmişte Malazgirt’te, Kosova’da, Çanakkale’de nasıl ödedik ise, bugün de Celablus’ da, Afrin’de ve İdlib’ de ödemeye devam edeceğiz… Ama şerefimizden, haysiyet ve onurumuzdan geçmişte de ödün vermedik, bugün de - yarında ödün vermeyeceğiz…
Emperyalizme karşı mücadele ederken, Sakarya Milli İrade STK’ları olarak, buradan ilan ediyoruz;
 Sakarya olarak bizim emperyalizmle kol kola hareket eden, katil Esed ve işbirlikçilerini sevindirecek eylemlerde bulunan, ordusu cephede iken birliğimizi bozan bir vekilimiz olamaz…"

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2020, 13:10
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Adam ın teki
Adam ın teki - 11 ay Önce

Hırsız bendense hırsız değildir .

Chp Li
Chp Li - 12 ay Önce

BAŞLIKLA İÇERİĞİN NE ALAKASI VAR ? KIVIRMAYIN .

Mustafa kemalin askerleri
Mustafa kemalin askerleri - 11 ay Önce

Alıştınız korku düzeni kurmaya linç girişimine asıl akp nin genel başkanı 80 milyondan özür dilesin sahte diplomalı millete herdakika hakaret eden kibir abidesi geldiği yeri unutu sürekli birilerini linç ettirmeye utan mıyorsunuz halk Herşeyi biliyor sizler böyle devam edin bakalım sandığa güleceksiniz nokta