Sofuoğlu'na bu sözlerle tepki gösterdiler

Sakarya Kafeterya ve Gıda İşletmeleri Birliği, katıldığı televizyon programında üniversitelerle ilgili çirkin açıklamalarda bulunan Ebubekir Sofuoğlu'na tepki gösterdi.

Sofuoğlu'na bu sözlerle tepki gösterdiler

sakaryayenihaber.com -

Sakarya Üniversitesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu, Akit TV'de katıldığı programda skandal ifadeler kullandı. Sabri Balaman'ın sunduğu ‘Derin Kutu’ adlı programına konuk olan Sofuoğlu, Z kuşağını ‘hedonist’ olmakla suçlayıp üniversitedeki derslere katılımın da düşük olduğunu söyledi. Üniversiteler için ayrıca Sofuoğlu, “Sayın Cumhurbaşkanımız da vurguladı. Neredeyse fuhuş evleri” dedi. Sofuoğlu’nun skandal ifadelerine stüdyodaki konuklar, “Hocam yapmayın. Biraz ağır oldu” diye tepki gösterdi.

Sofuoğlu'nun bu açıklamalarına tepki yağarken bir tepki de Sakarya Kafeterya ve Gıda İşletmeleri Birliği'nden geldi.

Yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Bir televizyon kanalında yapılan yakışıksız, hadsiz ifadeler üzerine bu açıklamayı yapma zorunluluğu doğmuştur. 

Şehrimizin geleceğe yön veren en değerli kurumlarından biri olan Sakarya Üniversitemize ve onun güzide öğrencilerine yapılan "kıymeti konuşanından menkul" yakıştırmaları asla kabul etmemekle beraber, zikri fikriyle örtüşen mevzu bahis şahsa aynen iade ediyoruz.

Onlarca yabancı ülkeden ve ülkemizin 80 ilinden misafirimiz olan, ülkemizin geleceği olması hasebiyle de her biri şehrimize emanet olan değerli öğrencilerimize yapılan, yakıştırılan ithamları Sakaryamızın saygın savcıları mutlaka takip edecektir.

Öncelikle değerli öğrencilerimiz bu hadsizliğin takipçisi olacağımızı bilsin ve seslerinin duyulmayacağından şüphe edip üzülmesinler. "Kişi kendinden bilir işi" deyip, gündem olmak için her türlü yolu deneyenleri gündem etmesinler. Geleceğe ışık tutmanın ne kadar kıymetli olduğunun daha da çok farkındayız ve o ışıkların sizler olduğunun bilincindeyiz. En güzel cevabı bu ülkeye değer katan, üreten ve geliştiren bilim insanları olarak vereceğinizden şüphemiz yok ve inancımız tam.

Ülkemizin yaşadığı zorluklara rağmen gelecekten ümidi kesmeyip, gece gündüz demeden çalışan, alnının teri ile en değerlileri olan biricik evlatlarını şehrimize, geleceklerini inşa etmeye gönderen sevgili anne babalar ise müsterih olsunlar. Evlatlarınız bize emanettir. Onlar bizim çocuklarımız, kardeşlerimiz, gençlerimiz, komşularımız, ekip arkadaşlarımız, dostlarımızdır...

Adının önünde eğitimci sıfatı olan kişilerin akademik kariyeri, şehrimizin üniversite rektörlüğünce mutlaka değerlendirilecektir.

Sonuna kadar takipte olacağız ve sonuna kadar üniversitemizin ve değerli öğrencilerinin yanında olacağız."

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2020, 22:57
banner3
YORUM EKLE