Şok eden iddia! O kokunun sebebi belli oldu

Hendek’te içme sularında yaşanan kötü kokunun kaynağı dışarıdan müdahale mi? İşte açıklamalar...

Şok eden iddia! O kokunun sebebi belli oldu

Ak Parti Hendek İlçe Başkanı Hasan Serdar Baykal, dün akşam saatlerinde Hendek’te içme sularındaki kötü koku şikayetleri ve sonrasında İlçe genelinde yaşanan su kesintilerinin nedeninin dışarıdan müdahale ile gerçekleştiğini belirtti fakat detay vermedi.
Sosyal medyadan duyurdu
Baykal, konuyla ilgili olarak kendisine ait sosyal medya hesabından “Kıymetli Hendekliler, Adli tahkikat aşamasına zarar vermemek maksadıyla ayrıntısını sizlerle şuan paylaşamamakla birlikte, ilçemizde yaşanan su probleminin dışarıdan müdahale ile gerçekleşmiş bir vaka olduğu, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ekrem Yüce ve SASKİ’nin üstün gayretleri ile ilk andan itibaren müdahale edilip çözüldüğü, tekrar hatta yeniden su verilmeye başlandığını, ayrıntılı açıklamanın ilerleyen saatlerde ilgili kurumlarca da yapılacağını saygılarımla belirtmek istiyorum.Hayırlı sahurlar diliyorum” ifadelerine yer verdi.
Vatandaşlar tedirgin
Baykal’ın paylaşımının ardından tedirgin olan Vatandaşlar, “neden ayrıntı paylaşılmıyor”, “dışarıdan müdahale varsa her önüne gelen nasıl müdahale edebiliyor”, “karıştırılan madde nedir”, “bir an önce halka açıklama yapılmalı”, “çeşmelerden su içmeyelim mi”, “koku zararlı bir maddeye mi ait”, “önüne gelen müdahale edebiliyorsa SASKİ bu suya sahip çıkamıyor demektir” yorumları ile tepkilerini dile getirdiler.
Açıklama bekleniyor
Konuyla ilgili olarak SASKİ tarafından ne zaman ve ne şekilde bir açıklama yapacağı Hendekli Vatandaşlar tarafından merakla beklenirken, Vatandaşlar içme sularında tehlikeli bir durum olup olmadığını ve sorumluların bir an önce bulunarak cezalandırılmasını talep ediyor.

CHP'Lİ BAŞKAN KONUŞTU

CHP Hendek İlçe Başkanı Nihat Bayraktar, Hendek’te içme sularında yaşanan kötü koku şikayetleri konusunda açıklamalarda bulundu.
Bayraktar, İlçemizde dün akşam üzeri Şebeke suyumuzda ağır bir koku ve kimyasal bir tat oluşması neticesi, SASKİ’nin abonelerine gönderdiği mesajlarda “depolarda ve şebekelerimizde yapılan ölçümler neticesinde klor seviyesinin normal olduğu tespit edilmiştir” açıklaması yapılmıştır.
Bilmek hepimizin hakkı
Bu ağır koku klor değilse nedir, Mübarek Ramazan ayında iftar sofralarımızda fark ettiğimiz bu su kabusunun sorumlularını ve nedenlerini bilmek hepimizin hakkıdır.
Yaşadığımız bu olağanüstü salgın döneminde hijyenin çok daha önem kazandığı ve hijyenin en temel kaynağı olan suyumuzun önemi bir kat daha arttığı aşikardır.
Sorumlular cezalandırılsın
Akşam yaşanan su sorununun sorumluları hakkında gerekenlerin yapılması, SASKİ ve Hendek Belediyesinin konu ile ilgili ayrıntılı, açıklayıcı bilgiyi (Klor hariç) Hendek halkına ivedilikle vermesi gerekmektedir. Mehmet KAVİS

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2020, 12:52
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER